Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

27 marca 2015

Artykuły

Pierwiastek z liczby ujemnej – o potędze liczb zespolonych - Dr Małgorzata Pałys

Godz. 9.00-10.00

Miejsce: Audytorium D, WSB

Zapisy: 32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl


 

Pierwiastek z liczby ujemnej – o potędze liczb zespolonych

Wielu z nas zastanawiało się często dlaczego nie można wyciągnąć pierwiastka z liczby ujemnej? Przez kilkanaście lat szkolnej edukacji zabraniano nam w ogóle o tym myśleć. Czy wprowadzano nas w błąd? Podczas wykładu słuchacze otrzymają odpowiedź na wszystkie pytania związane z tą tematyką. Dowiedzą się jaką postać ma liczba zespolona oraz w jakim celu została ona wymyślona. Wykładowca zaprezentuje w jaki sposób obliczenia na liczbach zespolonych przekładają się na obliczenia wyrażeń z „realnego” świata.

czytaj więcej o Pierwiastek z liczby ujemnej – o potędze liczb zespolonych - Dr Małgorzata Pałys

Nanotechnologia - fascynująca podróż w krainę atomów - prof. nadzw. dr hab. inż. Ryszard Pregiel

Godz. 10.00-11.00

Miejsce: sala 122, WSB

Zapisy: 32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl

 

Nanotechnologia - fascynująca podróż w krainę atomów

Drobiny tak małe, że pod mikroskopem trudno je zauważyć… nanocząstki. Czym są? Jakie jest zastosowanie? Nanotechnologia to jedna z najdynamiczniej rozwijanych dziedzin nauki. Nanocząstki coraz częściej są spotykane w naszym codziennym życiu. W ramach wykładu przedstawione zostaną najnowsze wyniki badań w skali nano. Wykład, w trakcie którego słuchacze zapoznają się ze sposobami syntezy, analizy i potencjalnych zastosowań nanotechnologii,  poprowadzi prof. Ryszard Pregiel.

czytaj więcej o Nanotechnologia - fascynująca podróż w krainę atomów - prof. nadzw. dr hab. inż. Ryszard Pregiel

Autokreacja - czyli o trudnej sztuce tworzenia samego siebie - Prof. dr hab. Beata Przyborowska

Godz. 10.00 – 11.30

Miejsce: Sala Sesyjna Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej

Zapisy: 32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl


 

Autokreacja - czyli o trudnej sztuce tworzenia samego siebie

Wykład dotyczy zagadnień związanych z  rozwojem człowieka dorosłego. Ma za zadanie przekonać  słuchaczy, że każdy może stać ekspertem w zakresie własnego rozwoju. Ukazuje,   że niezależnie od  chęci  podjęcia się trudu rozwoju i tak się on dokonuje w toku zmagania się z codziennością. Kwestią wyboru jest to na ile rozwijamy się świadomie i z jakimś sensownym planem. Wykład analizuje  również  czynniki i  źródła  rozwoju człowieka dorosłego oraz co zrobić aby życie było bardziej satysfakcjonujące.

czytaj więcej o Autokreacja - czyli o trudnej sztuce tworzenia samego siebie - Prof. dr hab. Beata Przyborowska

Nowoczesne architektury sieci i rozproszonych systemów komputerowych. Klastry, chmury, kontenery - Dr inż. Maciej Rostański

MRostanski.jpg

Godz. 11.30-12.30

Miejsce: sala 122, WSB

Zapisy: 32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl


 

Nowoczesne architektury sieci i rozproszonych systemów komputerowych. Klastry, chmury, kontenery

Coraz bardziej zaawansowana infrastruktura informatyczna coraz częściej i szerzej stanowi podstawę naszych codziennych działań. Poczta, sieci społecznościowe, zakupy, bankowość, filmy, książki, muzyka - od zwykłej rozrywki po narzędzia pracy, coraz częściej zawartość oraz usługi pobierane są bezpośrednio z sieci. Na wykładzie zostanie pokazane, jak obecnie informatyka radzi sobie z ogromnymi ilościami danych do przetworzenia, czy bardzo liczną grupą użytkowników do obsłużenia.

czytaj więcej o Nowoczesne architektury sieci i rozproszonych systemów komputerowych. Klastry, chmury, kontenery - Dr inż. Maciej Rostański

Bezpieczny Internet - Jolanta Pluta

Godz. 12.00 – 13.00

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej

Zapisy: 32 262 49 14; dziecieca@biblioteka-dg.pl

 

Bezpieczny Internet

W życiu codziennym dbamy o swoje bezpieczeństwo unikając np. rozmów z nieznajomymi na ulicy lub wychodzenia samotnie z domu późnym wieczorem. Podobnie w sieci, aby być bezpiecznym, powinniśmy przestrzegać kilku ważnych zasad. Zapraszamy na zajęcia dotyczące sposobów bezpiecznego poruszania się po Internecie oraz zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa w tym obszarze. Spotkanie organizowane jest przy współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje.

czytaj więcej o Bezpieczny Internet - Jolanta Pluta

Zawód informatyk – czyli jak technologie zmieniają nasze życie - Dr inż. Marek Pyka

Godz. 13.00 – 14.00

Miejsce: sala 122, WSB

Zapisy: 32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl

 

Zawód informatyk – czyli jak technologie zmieniają nasze życie

Kto nie marzył by zobaczyć Zakazane Miasto, podwodne harce młodych wali lub wnętrze krateru  wulkanu? Nic prostszego… Bing.com, Google.pl, i widzimy w mniejsze, bądź większe obrazy.  Niegdyś wyjazdy naszych bliskich poza granice kraju wiązały się z urwaniem kontaktu. Dziś można temu łatwo zaradzić. Wystarczy włączyć Skype’a, Facebook czy zaTweet’ować.  Nie zdążyłeś skończyć projektu w pracy? Żaden problem – wyślij jego część na maila, resztę skończysz w domu po obiedzie. Dzięki czemu to wszystko stało się możliwe? Dzięki nowoczesnym technologiom właśnie.

czytaj więcej o Zawód informatyk – czyli jak technologie zmieniają nasze życie - Dr inż. Marek Pyka

W ramach Międzynarodowego Dnia Teatru - Teatr Pantoplast MOPT

Miejsce: Sala Teatru Pantoplast, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej

Zapisy: 32 262 54 61 (liczba miejsc ograniczona)

 

W ramach Międzynarodowego Dnia Teatru - Teatr Pantoplast MOPT 

Nasi partnerzy