Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

28 marca 2015

Artykuły

Jaką rolę odegrały wynalazki w rozwoju ludzkości? - wykład dla dzieci - Prof. dr hab. inż. Stanisław Wierzbiński

Godz. 09.30 – 10.30

Miejsce: Audytorium Maximum, WSB

Zapisy: 32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl

 

Jaką rolę odegrały wynalazki w rozwoju ludzkości? - wykład dla dzieci

Jak wynalazki powstają? Jaka jest historia ich powstania? Czym się różni wynalazek od odkrycia naukowego? Podczas wykładu słuchacze będą poszukiwali odpowiedzi na te oraz inne pytania. Ponadto wykładowca opisze i omówi właściwości dziesięciu najsłynniejszych wynalazków: ogień, koło, wytapianie metali, pismo, pieniądze, maszyna parowa, radio, elektryczność, silnik spalinowy, Internet.

 

Prof. dr hab. inż. Stanisław Wierzbiński - w latach 1952-1960 studiował na Wydziale Metalurgicznym Akademii Górniczo-Hutniczej oraz na Wydziale Przemysłu Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Krakowie uzyskując dyplomy: inżyniera metalurga-technologa, magistra inżyniera metalurga-metaloznawcy, magistra ekonomii-ekonomika przemysłu hutniczego. W okresie pięciu lat (1960-1965) był v-prezesem ds. technicznych w Zakładach Metalowych "Mechanika" w Krakowie uzyskując w tym czasie kwalifikacje prawnicze na poziomie studiów podyplomowych.

czytaj więcej o Jaką rolę odegrały wynalazki w rozwoju ludzkości? - wykład dla dzieci - Prof. dr hab. inż. Stanisław Wierzbiński

Globalna sieć terrorystyczna - Gen. Roman Polko

polko.jpg

Godz. 11.30 – 12.30

Miejsce: Audytorium Maximum, WSB

 

Globalna sieć terrorystyczna

Coraz częściej na łamach gazet pojawiają się artykuły o dokonywanych aktach terroryzmu na świecie. W telewizji brak już serwisów wiadomości, w których nie byłoby mowy o terroryzmie. Dlaczego tak się dzieje? Podczas wykładu słuchacze dowiedzą się jakie są przyczyny wzrostu aktywności terrorystycznej na świecie w ostatnim dwudziestoleciu.

Prowadzący wyjaśni zasadę działania organizacji terrorystycznych na przykładzie takich organizacji jak Al-Kaida, IRA czy ETA. W trakcie wykładu spróbujemy odpowiedzieć na pytania: Czy na naszych oczach rodzi nietypowe mocarstwo, bez narodu, terytorium, którego rządy opierać się będą na sile terroru i wojny ogólnoświatowej? Jak można temu zapobiec?

czytaj więcej o Globalna sieć terrorystyczna - Gen. Roman Polko 

Nasi partnerzy