CV i LM w pigułce, Twoje kompendium wiedzy!

Zarejestruj się i pobierz bezpłatnego ebooka

Opis projektu

3 dni studiujesz 2 dni pracujesz

Innowacyjny program Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz!" stworzony z myślą o maturzystach, którzy zamierzają rozpocząć studia stacjonarne, pozwalający połączyć studiowanie ze zdobywaniem doświadczenia w pracy. W ramach programu:

• 3 dni studiujesz - zajęcia dydaktyczne odbywają się tylko 3 dni w tygodniu. Plan studiów jest zgodny z minimami programowymi ustalonymi przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla poszczególnych kierunków studiów. Dodatkowo poszerzyliśmy pakiet zajęć o przedmioty specjalistyczne, o których wyborze zadecyduje sam student.
  • 2 dni pracujesz - podczas poszukiwania pracy znaczącym elementem jest posiadanie doświadczenia zawodowego. Każdy student ma możliwość odbycia praktyk zawodowych oraz pracy już w trakcie studiów. Dzięki działalności Akademickiego Biura Karier stworzono listę przedsiębiorstw oraz instytucji, które w trakcie trwania roku akademickiego oraz w okresie wakacyjnym dają możliwość odbywania praktyk oraz pracy studentom WSB. Już od pierwszego semestru każdy student w ramach studiów dbywa cykl szkoleń m.in. z zakresu komunikacji interpersonalnej, budowania zespołu, obsługi klienta czy negocjacji. Kolejnym etapem są szkolenia stworzone wspólnie z agencjami doradztwa zawodowego i pracodawcami, mające na celu przygotowanie studenta do pracy i funkcjonowania w realiach życia gospodarczego.

Struktura programu

Kompleksowy program składa się z następujacych etapów:

I-II semestr:

• ETAP I - Szkolenia podstawowe
  • ETAP II - Spotkania z Doradcą Zawodowym
  • ETAP III - Szkolenia specjalistyczne
  • ETAP IV - Spotkania z ekspertami
  • Etap V - Wizyty studyjne, Targi Pracy i Praktyk Studenckich
  • ETAP V - Praktyki w branżach zgodnych z modułem specjalistycznym

Od III semsestru:

• ETAP I - Szkolenia specjalistyczne
  • ETAP II - Wizyty studyjne, spotkania z ekspertami
  • ETAP III - Indywidualne spotkania z Doradcą Zawodowym

Koordynator projektu:

Akademickie Biuro Karier i Kształcenia Ustawicznego
Magdalena Kot-Radojewska
pok. 9 (obok Klubu Studenckiego Amigo)
mkot@wsb.edu.pl

Ponadto w ramach programu:

Certyfikaty oraz szkolenia - Dodatkowo uczelnia w trakcie studiów stwarza możliwość wzięcia udziału w szkoleniach oraz uzyskania cenionych na całym świecie certyfikatów. Każdy student może zdobyć uznawane na całym świecie międzynarodowe certyfikaty językowe (FCE, LCCI, TELC, TOEFL, TOIEC). Uczelnia jest Certyfikowanym Ośrodkiem Edukacyjnym firmy Microsoft posiada również status Lokalnej Akademii CISCO oraz centrum kursów SUN Microsystems. Dzięki nawiązanej współpracy z firmą TUV Nord Polska umożliwiamy studentom zdobycie specjalistycznych certyfikatów tj. audytor wewnętrzny TUV Nord Polska, pełnomocnik Systemu Zarządzania Jakością TUV Nord Polska, menedżer Systemu Zarządzania Jakością TUV NORD Polska, audytor wewnętrzny Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji TUV Nord Polska.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 4.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni

Akademickie Biuro Karier

adres: ul. Cieplaka 1c,