Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

4 000 000 zł dotacji na realizację Fabryki Pełnej Życia. Eksperci WSB w zespole projektowym

fot. Marcin Wróblewski/UM DG

fot. Marcin Wróblewski/UM DG

Ministerstwo Rozwoju przyznało blisko 4 000 000 zł dotacji na realizację dąbrowskiego projektu „Fabryka Pełna Życia”, który znalazł się wśród 20 najlepszych w Polsce projektów rewitalizacyjnych. Zespół ekspertów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej aktywnie uczestniczy w pracach nad przekształceniem terenów po byłej, dąbrowskiej fabryce obrabiarek Defum. 

Oznacza to, że już wkrótce tereny znajdujące się pomiędzy Pałacem Kultury Zagłębia a ulicą Kościuszki, ulicą Konopnickiej oraz terenami kolejowymi zaczną tętnić nowym życiem. Rewitalizacji podlegać będzie także część terenów, przylegających bezpośrednio do byłej fabryki Defum, obecnie należących do Uczelni.

 

- Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej aktywnie i odpowiedzialnie angażuje się w inicjatywy oraz projekty przyjazne studentom i mieszkańcom, szczególnie te, dotyczące kreowania wizerunku miasta i najbliższego otoczenia Uczelni. Jestem przekonana, że współpraca z Urzędem Miejskim oraz z innymi partnerami zaowocuje powstaniem przyjaznej miejskiej przestrzeni – podkreśla prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Jak podkreśla Marcin Bazylak, Pełnomocnik prezydenta Dąbrowy Górniczej, projekt Fabryka Pełna Życia będzie dla miasta zastrzykiem pozytywnej energii. - Na pewno nie będzie tu miejsca na banki, biura czy sklepy wielkopowierzchniowe. Już wkrótce teren fabryki zostanie uporządkowany i otwarty dla mieszkańców tak, aby jeszcze w wakacje można było rozpocząć konsultacje – zapewnia Marcin Bazylak.

 

W skład zespołu odpowiedzialnego za wdrożenie projektu „Fabryka Pełna Życia” weszli m.in.: dr Joanna Kurowska-Pysz, Dyrektor Centrum Transferu Technologii oraz Dominik Penar, Prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego WSB.

 

 - Naszym celem jest stworzenie przyjaznego, nowoczesnego obszaru, w którym swoje miejsce znajdą studenci, mieszkańcy, innowacyjni przedsiębiorcy i znów coraz bardziej doceniani rzemieślnicy. Jednak o ostatecznym kształcie i kierunku zmian, w którym pójdzie projekt Fabryka Pełna Życia, zdecydują wyniki konsultacji z mieszkańcami, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi – mówi Dominik Penar.

 

Całość prac nad programem rewitalizacji, którego efektem będzie gotowa koncepcja zagospodarowania i projekty budowlane, potrwa 2 lata.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy