Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Akademia Młodego Przedsiębiorcy - kolejna odsłona

W dniu 10 grudnia 2014 o godz. 10.00 w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Akademia Młodego Przedsiębiorcy. Wykład pt. „Zostań młodym przedsiębiorcą i przygotuj swój biznes plan” wygłosi Pan Janusz Dramski.

Akademia Młodego Przedsiębiorcy to projekt skierowany do uczniów szkół  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorami inicjatywy są: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy, Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. Patronat nad inicjatywą objęła Loża Częstochowska Business Center Club.

 


Janusz Dramski-Manager akceleratora biznesu Business Link Katowice. Wcześniej specjalista i menadżer, zajmujący się sprzedażą, wsparciem sprzedaży, działaniami marketingowymi w polskich i zagranicznych korporacjach (ING Bank Śląski, DB Schenker, Getin Noble Bank i Getin Leasing). Przewodniczący Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, inicjator i organizator wielu projektów społecznych realizowanych przez Forum Młodych RIG (m.in. coroczne okrągłe stoły eksperckie dot. praktyk i staży studenckich, comiesięczne Spotkania Gospodarcze, międzynarodowe konferencje Ekonomiczne Fora Młodych i Europejskie Forum Młodych Przedsiębiorców). Współtwórca programu Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście i Manifestu Młodych Przedsiębiorców. Współorganizator Europejskich Kongresów MŚP w Katowicach. Od czerwca 2014 roku wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Wspierał starania Katowic o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury oraz współpracował przy tworzeniu wniosku aplikacyjnego o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży. Praca społeczna była i jest jego wielką pasją, a chęć zmieniania otaczającej rzeczywistości wciąż motywuje go do działania.

 

 

 

Celem Akademii Młodego Przedsiębiorcy jest rozwój kultury przedsiębiorczości na terenie miasta Częstochowy poprzez przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości młodzieży w wieku 13-16 lat, umożliwienie rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego, rozbudzenie aktywności poznawczej wśród młodzieży.

Zajęcia w ramach AMP prowadzone są z wykorzystaniem nowatorskich narzędzi przekazywania wiedzy. Ich zadaniem nie jest zastępowanie czy wyręczanie systemu edukacji szkolnej, lecz wspieranie go poprzez  dobór innowacyjnych metod i realny kontakt z praktykami, w tym ludźmi ze świata biznesu.


Podstawową formą zajęć w Akademii Młodego Przedsiębiorcy są interaktywne wykłady z zakresu przedsiębiorczości. Wszystkie zagadnienia poruszane na wykładach prezentowane są w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodzieży.


W ramach projektu w okresie listopad 2014 - czerwiec 2015 planuje się 8 comiesięcznych spotkań z prelegentami: przedsiębiorcami, nauczycielami akademickimi, przedstawicielami świata biznesu. Dodatkowo, wybrana grupa uczniów będzie miała okazję wziąć udział w trzech praktycznych wizytach studyjnych aby w praktyce poznać sposób działania przedsiębiorstw z różnych branż. Przewiduje się wizyty studyjne w Centrum Usług Finansowych TRW, w Hucie Szkła STOLZLE oraz w firmie Asten Group.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Inauguracji Akademii Młodego Przedsiębiorcy w Częstochowie, która odbyła się 6 listopada 2014 r.:

 

 

 Zobacz film z inauguracji projektu:

 


 

 

 

Kontakt i zapisy:

Katarzyna Łopacińska

tel. 32 295 93 15

e-mail: klopacinska@wsb.edu.pl

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy