Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Badania Benchmarków Efektywności Polityki Szkoleniowej - nowy kierunek HR Bussines Partner

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Stowarzyszenie Polish Society for Training & Development (PSTD) wspólnie realizowały projekt „Badania Benchmarków Efektywności Polityki Szkoleniowej”. Jego wyniki oraz ciekawe studia przypadków dotyczące regionalnych przedsiębiorstw zostały zaprezentowane podczas Konferencji Regionalnej. Wydarzenie odbyło się 22 września 2016 roku w WSB w Dąbrowie Górniczej.

Konferencja była również okazją do wymiany dobrych praktyk, poznania wyników badań dla całego kraju oraz dyskusji o narzędziach i metodykach w osiąganiu rezultatów biznesowych w działaniach szkoleniowo-rozwojowych.

 

 Projekt badawczy skierowany był przede wszystkim do przedsiębiorców i praktyków HR. Miał na celu zebranie wskaźników kondycji firm z województwa śląskiego na tle benchmarków ogólnopolskich i międzynarodowych. Ogólnopolskie Badanie Benchmarków Efektywności Szkoleń pozwoliło na kompleksową ocenę efektywności i jakości kluczowych procesów szkoleniowych w organizacji, opracowanie Wskaźnikowej Diagnozy Potencjałów Rozwoju Kapitału Ludzkiego przedsiębiorstw oraz wypracowanie standardu porównywania się do benchmarków branżowych i sektorowych.

 

 - Wyniki badań, które przeprowdzono w ramach projektu wskazują, że jest wciąż wiele do zrobienie w zakresie badania efektywności szkoleń i zarządzania wiedzą z tego obszaru, a przede przekładania efektow szkoleń na cele biznesowe - mówi dr Sabina Ratajczak, Dyrektor Centrum Jakości i Innowacji WSB.


***

 

Specyfika branży HR wymaga stałego podnoszenia kwalifikacji i aktualizacji wiedzy. Obecnie jedną z jedną z najdynamiczniej rozwijających się kierunków w tym obszarze jest  funkcja HR Business Partnera. 

 

-  Ponad 25% firm przygotowuje się do wdrożenia tej formy pracy do swojej organizacji. Dlatego tak ważne jest profesjonalne przygotowanie osób, którzy wchodzą w tę rolę. Dobre programy edukacyjne, oparte o dobre praktyki odgrywają w tym procesie kluczową rolę – mówi Grzegorz Filipowicz, Prezes Polskiego Stowarzyszenia HR Business Partner oraz Członek CIPD (Chartered Institute of Personnel Development), opiekun merytoryczny Kierunku studiów podyplomowych HR Bussines Partner, realizowanego w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy