Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Czy Polsce zagraża niebezpieczeństwo? Konferencja naukowa w WSB

Terroryzm, mapa zagrożeń na świecie oraz NATO  – to niektóre z tematów omawianych podczas konferencji naukowej w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, która odbyła się w czwartek 18 maja 2017 r.  Gościem specjalnym konferencji był insp. Krzysztof Justyński – Komendant Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Międzynarodową Konferencję Naukową p.t. „Bezpieczeństwo Polski w drugiej dekadzie XXI wieku. Szanse, wyzwania, ryzyka i zagrożenia” otworzył prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik – Prorektor ds. Nauki WSB. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele wyższych uczelni z Warszawy, Rzeszowa, Gdyni, Szczytna, Dęblina, Siedlec oraz słowackiego Mikulaša.


Celem konferencji była wymiana wiedzy i doświadczeń dotyczących bezpieczeństwa Polski z punktu widzenia służb mundurowych oraz środowisk akademickimi. Prezentowane wykłady dotyczyły m.in. mapy zagrożeń w społeczeństwie globalnym, roli sił zbrojnych w państwie demokratycznym i problemów Zachodu w strategii wobec państw demokratycznych.


Organizatorem wydarzenia była Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Bałtycka Akademia Obrony w Tartu (Estonia) i Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych.
/pkm, 18.05.2017 r./

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy