Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Dajemy Perspektywy

Dyplom dla Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej za sukces w rankingu magazynu "Perspektywy" - we wtorek 11 lipca 2017 r. JM Rektor prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz otrzymała symboliczne dyplomy: za zajęcie V miejsca w tegorocznym Rankingu Niepublicznych Uczelni Magisterskich "Perspektywy", a także za największy awans w tabeli rankingowej . Przypomnijmy, WSB jest jedyną uczelnią spoza Warszawy, która sklasyfikowana została wśród pięciu najlepszych niepublicznych ośrodków akademickich.

Wręczenie wyróżnień odbyło się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej podczas kolejnej, siódmej już, edycji Seminarium Rankingowego zorganizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Moderatorami spotkania byli członkowie Kapituły Rankingu: prof. Michał Kleiber, prof. Bogusław Smólski oraz Prezes fundacji Waldemar Siwiński.

Tematem tegorocznego Seminarium Rankingowego było podsumowanie wyników oraz dyskusja na temat nowych kryteriów, które zostały wykorzystane pilotażowo w niektórych zestawieniach Rankingu m.in.: Badania Losów Absolwentów (ELA) oraz Jakości przyjętych na studia (jest to wskaźnik mierzony wynikami egzaminu maturalnego kandydatów przyjętych na pierwszy rok studiów).

 

Ranking jest jedną z najbardziej prestiżowych i szczegółowych analiz prezentujący działalność uczelni w Polsce. Jednym z jego efektów jest stworzenie mapy doskonałości polskiego szkolnictwa wyższego w 27 kluczowych obszarach (tyle kryteriów uwzględnia analiza), w których wskazane zostają uczelnie najlepsze w głównych grupach kryteriów. W tegorocznej edycji  ocenionych zostało ponad 300 szkół wyższych.

/pkm, 14.07.2017 r./

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy