Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Ogólnopolskie Dni NATO

W dniach 8-9 lipca br. w katowickiej Strefie Kultury odbyły się Ogólnopolskie Dni NATO - Katowice razem z NATO. Wydarzenie towarzyszyło szczytowi Sojuszu Północnoatlantyckiego, który odbywał się w Warszawie. Organizatorem inicjatywy był płk mgr inż. Krzysztof Radwan, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach.

W programie Ogólnopolskich Dni NATO znalazły się m.in. pokazy sprzętu służb mundurowych, koncert Orkiestry Wojskowej, pokaz marżoretek, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz wiele atrakcji dla najmłodszych. W trakcie całego wydarzenia na telebimach transmitowany był na żywo szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego, który odbywał się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

W inicjatywie udział wzięli m.in. przedstawiciele wojsk specjalnych: JWK Lubliniec oraz JW Agat, przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień z terenu Śląska, żołnierze z 5 Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach, 18 Batalionu Powietrznodesantowego z Bielska-Białej oraz 34 Dywizjonu Rakietowego OP z Bytomia, przedstawiciele Izby Celnej w Katowicach, funkcjonariusze Śląsko-Małopoolskiego Odziału Straży Granicznej, a także przedstawiciele Szkoły Policji w Katowicach.

 

W Ogólnopolskich Dniach NATO uczestniczyli: Jarosław Wieczorek, Wojewoda Śląski oraz Waldemar Bojarun, Wiceprezydent Katowic.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Antoni Macierewicz, Minister Obrony Narodowej.

Powrót do: Start » Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej WSB » Aktualności