Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

dr Michał Gramatyka

Doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Kryminalistyki Uniwersytetu Śląskiego, specjalista w zakresie technicznych badań dokumentów i ekspertyzy śladów emocjonalnych. Biegły sądowy, stały doradca Sejmowej Komisji Śledczej ds. ustalenia okoliczności śmierci Barbary Blidy. Autor kilkudziesięciu artykułów z zakresu kryminalistyki. W czasie wolnym szantymen i gitarzysta basowy znanego zespołu folkowego "Prawdziwe Perły".

 

Prowadzone wykłady:

Wykład pt. ,,Reksio Psi Detektyw na tropie kryminalistyki"

 

Początki nowoczesnej kryminalistyki sięgają XIX wieku. Kryminalistyka od początku ściśle związana była z wieloma innymi dziedzinami wiedzy, zwłaszcza z kryminologią oraz medycyną sądową. Z czasem techniki śledcze stały się bardziej skomplikowane, oparte na metodach naukowych i zarazem skuteczne w wykrywaniu sprawców. „Reksio Psi Detektyw na tropie kryminalistyki” to niezwykły wykład dotyczący zagadnień z kryminalistyki. Mali studenci niczym detektywi podążają tropem tajemniczych zagadek i trudnych sytuacji. Wiele tajemnic zostanie wyjaśnionych, a o tajnikach metod badawczych stosowanych przez specjalistów opowie prowadzący wykład -  dr Michał Gramatyka. Nie od dziś przecież wiadomo, że niemal każde dziecko marzy o tym by zostać w przyszłości policjantem, detektywem, czy technikiem laboratoryjnym.

Powrót do: Start » Uniwersytety Dziecięce » Nasi wykładowcy

 

Nasi partnerzy

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!