Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wojewódzkie obchody „Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa”

W dniu 31 maja 2016 roku w na terenie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chorzowie odbyły się wojewódzkie obchody „Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa”. W uroczystości uczestniczył prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik, Prorektor ds. Nauki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Podczas uroczystości Kompanię honorową wystawił 34 śląski dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej z Bytomia. Obchody uświetłniła Orkiestra Wojskowa z Bytomia. 

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa poświęcona sylwetkom weteranów działań poza granicami państwa znajdującą się przed budynkiem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chorzowie oraz wystawa pamiątek powstań śląskich.

Uroczystości została zorganizowana przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach oraz Wojskową Komendę Uzupełnień w Chorzowie.

 

Święto weteranów jest obchodzone w dniu 29 maja i jest organizowane po raz piąty. Jest to święto żołnierzy, funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu i wszystkich tych osób, które pełniły służbę w ramach misji pokojowych i stabilizacyjnych, kontyngentów i innych grup zadaniowych poza granicami Polski.

Powrót do: Start » Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej WSB » Aktualności