Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Ekspert WSB z wykładem na uczelni w Chicago

54 lata temu  Turcja podpisała umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską, a od 12 lat prowadzi negocjacje w sprawie przystąpienia do UE. Już 17 maja 2017 r. w DePaul University w Chicago wykład otwarty na temat relacji Turcji z Unią Europejską wygłosi ekspert Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej dr Karol Kujawa.

Wykład p.t. "Akcesja Turcji do Unii Europejskiej - niekończąca się historia?" odbywa się w ramach stażu podoktorskiego, który dr Karol Kujawa realizuje w Uniwersytecie Illinois w Stanach Zjednoczonych. Projekt realizowany jest dzięki Fundacji Kościuszkowskiej z Nowego Yorku wspierającej naukowców z Polski i USA.

 

Dr Karol Kujawa jest doktorem nauk humanistycznych oraz wykładowcą w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górnicze, gdzie prowadzi zajęcia z tematyki biznesu i negocjacji międzynarodowych, zjawisk radykalizmu oraz fundamentalizmu na Bliskim Wschodzie. Wykładał m.in. na uniwersytetach w Niemczech, Turcji i Polsce.

 

Jego zainteresowania badawcze obejmują politykę zagraniczną Turcji, problemy muzułmanów w Europie, a także przemiany polityczne społeczne i kulturowe na Półwyspie Bałkańskim oraz Bliskim Wschodzie. Dr Karol Kujawa znalazł się w gronie naukowców nagrodzonych przez Fundację Kościuszkową z Nowego Yorku.

/pkm, 17.05.2017 r./

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy