Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Fascynująca nauka dla małych odkrywców – Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB

Co wspólnego mają klocki lego z budową wszechświata? Dlaczego niektórzy mają oczy niebieskie, a inni zielone? Czy można zobaczyć dźwięki? Jak działa sztuczna inteligencja? To tylko kilka wybranych zagadnień, które zostaną poruszone podczas wykładów Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB. Tegoroczne zajęcia poprowadzą m.in. prof. Antoni Tajduśdr Paulina Polko i gen. Roman Polkodr Tomasz Rożek oraz Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik. Rekrutacja trwa.

Już w październiku do zajęć przystąpi blisko dwa tysiące dzieci z województw śląskiego i małopolskiego. Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB działają obecnie w 16 gminach. Z zajęć korzystają m.in. najmłodsi mieszkańcy większych miast (Dąbrowa Górnicza, Żywiec, Cieszyn, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Zawiercie, Myszków, Łazy, Sławków, Wolbrom) oraz  mniejszych gmin (Czeladź, Bobrowniki, Psary, Ożarowice, Mierzęcice, Ogrodzieniec). Ideą projektu jest umożliwienie dzieciom spotkań z nauką i kulturą akademicką, rozwijanie zainteresowań i pogłębianie wiedzy w sposób odbiegający od zajęć typowo szkolnych. Na spotkaniach Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB, które prowadzą najlepsi wykładowcy akademiccy i eksperci z całej Polski, wykorzystuje się nietypowe pomoce dydaktyczne, multimediadoświadczenia, eksperymenty, gośćmi nierzadko są także żywe zwierzęta. Wszystko po to, aby skutecznie dotrzeć do dziecięcej wyobraźni i w sposób dostosowany do wieku słuchaczy przekazać informacje na tematy, które zwykle zarezerwowane są dla dorosłych studentów. Program zajęć Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB obejmuje sobotnie interaktywne wykładypraktyczne warsztaty (m.in. szybkie czytanie i techniki pamięciowe, przyroda, robotyka, matematyka, programowanie), wycieczkizajęcia kulturalno-sportowe i muzyczne.

 

Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB to jedna z największych sieci uniwersytetów dziecięcych w Polsce. Realizowane od 10 lat projekty znalazły uznanie nie tylko wśród włodarzy gmin, którzy angażują się w ich organizację, ale przede wszystkim u studiujących dzieci i ich rodziców. Wielu młodych studentów kontynuuje naukę w uniwersytecie przez kilka lat, poznając coraz to nowe tematy i zagadnienia. W 2017 roku Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB zostały laureatem prestiżowej nagrody Słoneczniki przyznanej przez rodziców i ekspertów za organizację wartościowych projektów dla dzieci. Do trwającej obecnie edycji Słoneczników zgłoszono aż 7 inicjatyw podejmowanych przez Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB.


Więcej informacji o Uniwersytetach Dziecięcych Akademii WSB można znaleźć na stronie internetowej projektu: www.ud.wsb.edu.pl oraz uzyskać w Dziale Kształcenia Ustawicznego (pok. 016A, tel. 32 295 93 15). Rejestracji można dokonać w formie elektronicznej KLIKNIJ TUTAJ.

 

/AG, MB, 21.08.2018/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy