Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Filozofia życia według najwybitniejszego himalaisty - Krzysztofa Wielickiego

                                                                                                                                                                                            

24 kwietnia 2013 r. Biblioteka Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej im. prof. Jerzego Altkorna  zaprosiła wszystkich słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na spotkanie z  Krzysztofem Wielickim – jednym z największych na świecie alpinistów i taterników. Krzysztof Wielicki to przysłowiowa żywa legenda dla ludzi kochających góry. Jako piąty człowiek na świcie zdobył koronę Himalajów oraz Karakorum. Na wiele szczytów wszedł sam, a Mount Everest, Kanczendżonge i Lhotse zdobył jako pierwszy w zimie.

Na Broad Peak “wbiegł” sam w ciągu jednego dnia (pierwsze na świecie wejście na ośmiotysięcznik w ciągu doby). Nikt też nie towarzyszył mu podczas wejścia na szczyt Gasherbruma II. Świadkami samotnego wejścia na Nanga Parbat jedną z największych ścian Ziemi byli jedynie pakistańscy pasterze obserwujący jego wyczyn z oddalonych łąk. Brał udział w czterech wyprawach na K2. Zapraszamy do poznania filozofii pokonywania najtrudniejszych przeszkód i osiągania celów. Wstęp wolny!

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Archiwum 2012

 

Nasi partnerzy