Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Fundacja Wyrównywania Szans "Pokolenia" partnerem WSB

W dniu 28 listopada 2014 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, Rektor WSB z Panią Marią Milczarek-Kłose, Prezesem Fundacji Wyrównywania Szans „Pokolenia”.

Efektem rozmów było podpisanie porozumienia między stronami w zakresie wspólnej realizacji przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych i badawczo – rozwojowych, podnoszenie kwalifikacji zawodowyc zainteresowanych studentów, słuchaczy  poprzez organizację studiów podyplomowych i szkoleń we współpracy z WSB, odbywanie przez studentów, słuchaczy WSB praktyk zawodowych organizowanych we współpracy z Fundacją regulowanych odrębnymi porozumieniami. Porozumienie obejmuje także współpracę w zakresie tworzenia i opracowania specjalności, programów kształcenia, programów studiów podyplomowych, szkoleń, kursów zgodnych z profilem działalności Partnerów - z możliwością wykorzystania w procesie dydaktycznym WSB, a także wspólną organizację tematycznych konferencji i seminariów; przedstawiciele Fundacji  wejdą w skład komitetów programowych konferencji organizowanych przez WSB,  publikowania artykułów naukowych w wydawnictwach WSB.

 

Fundacja Wyrównywania Szans "Pokolenia" zajmuje się działaniami w obszarze aktywizacji zawodowej młodzieży w wieku 17-24 lat, aktywizacji zawodowej osób 50+, pomocy kobietom w przywracaniu do pracy po długiej przerwie związanej z macierzyństwem, pomocy w problemach wychowawczych dotyczących dzieci, poradnictwa edukacyjnego, pomocy w zmianie zawodu i kwalifikacji zawodowych, szeroko pojętej edukacji antyalkoholowej, pomocy w rozwiązywaniu problemów, osobom uzależnionym od alkoholu i ich rodzinom, niwelacji barier architektonicznych i mentalnych, utrudniających życie osobom niepełnosprawnym oraz mającym problemy z poruszaniem, wynikającym z wieku i in.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy