Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Gala wręczenia dyplomów absolwentom studiów I i II stopnia - 07.04.2017

W dniu 7 kwietnia 2017 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej absolwenci studiów I i II stopnia odebrali z rąk władz Uczelni i promotorów dyplomy ukończenia studiów inżynierskich, licencjackich i magisterskich.

W semestrze zimowym 2016/2017 studia I stopnia ukończyli m.in. studenci kierunków: Administracja, Bezpieczeństwo narodowe, Ekonomia, Fizjoterapia, Informatyka, Logistyka, Pedagogika, Socjologia, Stosunki międzynarodowe, Zarządzanie oraz II stopnia kierunków: Bezpieczeństwo narodowe, Informatyka, Pedagogika, Zarządzanie.

 

- Dzisiejsza uroczystość jest dla nas wyjątkowa. Z jednej strony cieszymy się i jesteśmy dumni, że kolejna grupa studentów naszej Uczelni ukończyła kształcenie. Z drugiej strony jest to chwila pożegnania. Wiemy jednak, że wielu z Państwa w kolejnym semestrze spotkamy na kolejnych kierunkach studiów, w tym także podyplomowych, a następnie również na dalszych szczeblach rozwoju naukowego - mówiła prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, JM Rektor WSB, inaugurując uroczystość. - Szczególnie, że Uczelnia stwarza takie możliwości m.in. w ramach seminariów doktorskich, kształcąc doktorów nauk ekonomicznych. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej  jest także 7. uczelnią niepubliczną w Polsce, której przyznano uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego, w tym 3, której nadano uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk ekonomicznych. Uzyskanie pełni praw akademickich jest dla Uczelni ogromnym sukcesem naukowym potwierdzającym, że Wydział Nauk Stosowanych WSB gwarantuje odpowiedni poziom merytoryczny upoważniający do prowadzenia studiów III stopnia (doktoranckich), przeprowadzania przewodów habilitacyjnych, prowadzenia postępowań o nadanie tytułu naukowego profesora - zaznaczyła JM Rektor.

 


W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele praktyki gospodarczej i samorządowej oraz rodzina i przyjaciele absolwentów.

W imieniu Partnerów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej głos zabrał Pan Mirosław Kowalski - Dyrektora Makroregionu Kraków Banku BGŻ BNP Paribas, podkreślając znaczenie dla upraktycznienia kształcenia studentów ścisłej współpracy Uczelni z sektorem gospodarki.
 
Głos w imieniu absolwentów zabrał Pana Jakuba Brela, absolwent kierunku Fizjoterapia Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Podczas uroczystości wręczono również wyróżenia za najlepsze prace dyplomowe oraz wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. W roku akademickim 2016/2017 na wniosek promotorów i recenzentów Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wyróżniła autorów 19 prac dyplomowych. Wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w nauce przyznano 14 absolwentom. Wyróżnienie za osiągnięcia sportowe otrzymał jeden absolwent.

 

/asz, 07.04.2017/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy