Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Posiedzenie Rady Ekspertów w Żywcu

W dniu 12 maja 2016 r. w sali konferencyjnej Starego Zamku w Żywcu odbyło się II posiedzenie Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Posiedzeniu przewodniczył dr Marcin Lis Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

JM prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej do Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej powołała:

 

1. Pana Tadeusza Kopeć - Senatora RP

2. Pana Stanisława Kucharczyka - Wicestarostę Żywieckiego

3. Pana Antoniego Szlagora - Burmistrza Miasta Żywiec

4.  Pana Józefa Stopkę - Członka Zarządu Powiatu Żywieckiego oraz Dyrektora Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Żywcu

5. Panią Jadwigę Klimondę - Radną Rady Powiatu Żywieckiego

6. Pana Stanisława Baczyńskiego - Kierownika Biuro Rozwoju, Funduszy Zewnętrznych i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Żywcu

7. Panią Beatę Kliś - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Żywcu 

8. Pana Andrzeja Gracę -Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu

9. Pana Michała Łukasika - Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu

10. Panią Zdzisławę Czerwieniec - Prezesa P.P.H.U Silesia sp. z o.o. 

11. Pana Marka Gizickiego - Prezes Zarządu Rondo sp. z o.o. ,  Wiceprezesa Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Żywieckiej

12. Pana Mariana Hankusa - Prezes BeskidPol oraz Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Żywieckiej 

13. Pana Dariusza Lizaka - Dyrektora Generalnego-CEO w Van Pur S.A.

14. Pana Janusza Michałka - Przewodniczącego Zarządu Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu

15. Pana Jacka Spyrkę - Prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej "EKOTERM" sp z o.o.

16. Pana Grzegorza Strzeleckiego - Prezesa Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Żywcu

17. Pana Marcina Caputę - Prezesa Zarządu Elmontaż sp. z o.o.

18. Pana Bartłomieja Tyrlika - dyrektor ds. handlowych i marketingu Brix Pol sp. z o.o.

 

Przewodniczącym Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej został dr n. ekon. Dariusz Lizak.

 

Pani dr Sabina Ratajczak Dyrektor Centrum Jakości i Innowacji Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, podzieliła się z zebranymi polsko-fińskimi doświadczeniami na temat metody learning by developing. Pan Stanisław Baczyński Kierownik Biura Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Starostwa Powiatowego w Żywcu,omówił kierunki rozwoju strategii Powiatu Żywieckiego w zakresie kształcenia praktycznego opartego na zasadzie szkolenia Nauczyciel - Uczeń - Pracodawca. Natomiast Pani mgr Beata Kliś Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy przedstawiła sytuację związaną z powiatowym rynkiem pracy osób z wyższym wykształceniem oraz zawodami nadwyżkowymi i deficytowymi. Wśród zawodów deficytowych wymieniony został między innymi logistyk i spedytor,co odpowiada naszej specjalności na studiach inżynierskich logistyka i transport.

 

Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Żywcu dr Bogusław Wyleciał wyznaczył Pana mgra Aleksandra Sapińskiego Dyrektora Wydziału Zamiejscowego w Żywcu jako osobę koordynującą działania Rady od strony formalno-prawnej.

Powrót do: Start » Rada Ekspertów WSB » Aktualności

 

Nasi partnerzy