Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

V inauguracja roku akademickiego w Cieszynie

W sobotę 12 października w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyła się jubileuszowa, uroczysta inauguracja roku akademickiego 2013/2014 Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Ponad pół tysiąca gości, studentów i absolwentów przybyłych na uroczystość po raz piąty usłyszało tradycyjną formułę akademicką wypowiedzianą przez prof. nadzw. dr Zdzisławę Dacko-Pikiewicz, Rektor WSB: „Rok akademicki  uważam za otwarty. Quod Bonum, Felix, Faustum Fortunatumque sit”. W uroczystości uczestniczyli przyjaciele Uczelni, reprezentanci rządu, władz samorządowych i przedsiębiorców.

 

Rektor Uczelni prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz w swoim przemówieniu podkreślała m.in. jak ważne jest zachowanie regionalnego charakteru Wydziału Zamiejscowego i  ścisła współpraca z lokalnymi pracodawcami na każdym etapie procesu kształcenia, począwszy od programu studiów poprzez praktyki i wizyty studyjne, które pozwalają nabyć studentom niezbędne na rynku pracy doświadczenie zawodowe. 

 

Uroczystość stała się także okazją do uhonorowania zasłużonych pracowników WSB odznaczeniami za wieloletnią pracę przyznanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Pracownicy naukowi Uczelni otrzymali medale Komisji Edukacji Narodowej przyznawane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

W trakcie inauguracji Magdalena Kot-Radojewska, przedstawicielka doktorantów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej podziękowała  w imieniu słuchaczy seminarium doktorskiego za wkład i zaangażowanie kadry akademickiej w pracę z przyszłymi doktorami.

 

Podczas  uroczystości wyróżniono także studentów osiagających najlepsze wyniki w nauce oraz aktywnie działających na rzecz Uczelni i społeczności studenckiej. Wśród laureatów znalazła się Paulina Melasa, którą jako pierwszą w historii Wyższej Szoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej nagrodzono tytułem "Super Lidera Roku". Tradycyjny tytuł "Lidera Roku" otrzymał Takeshi Imai.

 

Wykład inauguracyjny wygłosił dr hab. Jacek Męcina, Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej.

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy