Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w DUD - podsumowanie

W sobotę 4 października 2014 r. studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego po raz siódmy spotkali się podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego. Studentom pierwszego roku, którzy właśnie rozpoczęli swoją przygodę z nauką, indeksy wręczyli JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz Prezydent Dąbrowy Górniczej Pan Zbigniew Podraza.

Wśród gości znalazły się, m.in. Przewodnicząca Rady Miejskiej dr Agnieszka Pasternak oraz Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji dr Dagmara Molicka. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Senatu Uczelni: Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich dr Marcin Lis, Prodziekan Jacek Uroda, Prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego Dominik Penar oraz wykładowca w Katedrze Bezpieczeńtwa i Zarządzania dr Paulina Polko.


JM Rektor WSB oraz Prezydent Dąbrowy Górniczej w swoich przemówieniach podkreślali jak ważne jest rozbudzanie naukowej ciekawości u dzieci już od najmłodszych lat. - Podczas zajęć w ramach Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego studenci dowiadują się, że nauka jest piękna i przydatna w codziennym życiu. Dzięki odpowiedniemu podejściu wykładowców, ciekawym doświadczeniom i pasjonującym pokazom zrozumiałe stają się nawet najbardziej zawiłe zagadnienia - mówiła prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.


Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest inicjatorem i partnerem merytorycznym Uniwersytetów Dziecięcych w 14 miastach województwa śląskiego (m.in. w Bobrownikach,Chorzowie, Łazach,Olkuszu, Psarach, Siemianowicach Śląskich, Zawierciu).Podczas uroczystości wykład inaguracyjny p.t. "Pamiętaj chemiku młody..." wygłosił popularyzator nauki Mateusz Stocki. Tradycyjnie w doświadczeniach i eksperymentach wykładowcy towarzyszyli młodzi studenci.


Zapraszamy do galerii zdjęć.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy