Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

CV i LM w pigułce, Twoje kompendium wiedzy! 

 

Zarejestruj się i pobierz bezpłatnego ebooka

 
 
 
 
 
 

Artykuły

Praktyki w Narodowym Banku Polskim – początek kariery zawodowej

Do 30 kwietnia 2017 r. trwa nabór zgłoszeń na praktyki dla studentów w Narodowym Banku Polskim. Praktyki studenckie organizowane są w Centrali oraz w Oddziałach Okręgowych Narodowego Banku Polskiego w terminie od 1 czerwca do 30 września. Praktyki trwają 2 lub 3 tygodnie. Każdy praktykant otrzymuje zaświadczenie dot. realizowanych działań. Kto może wziąć udział w projekcie? Praktyki skierowane są do II i III roku studiów licencjackich, IV i V roku studiów jednolitych magisterskich oraz I i II roku studiów magisterskich uzupełniajacych.

 

 

 

 

czytaj więcej o Praktyki w Narodowym Banku Polskim – początek kariery zawodowej

Kolejne referencje od pracodawcy dla Akademickiego Biura Karier WSB

Z przyjemnością informujemy, że usługi Akademickiego Biura Karier WSB zostały docenione przez kolejnego pracodawcę - Magna Automotive (Poland) Sp. z o. o. 

ABK jest wpisane do Rejestru Agencji Zatrudnienia jako Agencja Pośrednictwa Pracy i posiada certyfikat pośrednictwa pracy w zakresie pośrednictwa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Jest także wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Województwa Śląskiego.

czytaj więcej o Kolejne referencje od pracodawcy dla Akademickiego Biura Karier WSB

Social media, klucz do kariery zawodowej?

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Powiedzenie stare, ale jakże aktualne. Chyba nigdy dotąd nie byliśmy aż tak "widoczni" dla innych. Nie trzeba wyjść, jechać, aby poznać człowieka z drugiego końca świata. Rozmowy kwalifikacyjne odbywają się przez Skypa, a przed spotkaniem HR-owiec sprawdza co kandydat ma swoim profilu. Czy rzeczywiście to, co napisał w CV pokrywa się z rzeczywistością? Jak możemy sobie zaszkodzić, a jak pomóc obecnością w mediach społecznościowych? Na te i inne pytania odpowie Agnieszka Baron dziennikarka portalu Silesion.pl Warsztat odbędzie się 24 kwietnia, godz.: 9.30 -11.00, sala 238. Zainteresowany? Zapisz się i weź udział w spotkaniu - ZAPISY

czytaj więcej o Social media, klucz do kariery zawodowej?

Wizyta studyjna w Areszcie Śledczym w Katowicach

Studenci kierunku Bezpieczeństwo narodowe w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej 10 kwietnia uczestniczyli w wizycie studyjnej w Areszcie Śledczym w Katowicach. W trakcie wizyty studenci poznali charakter pracy oraz warunki w jakich pracownicy realizują zadania zawodowe w ramach Służby Więziennej. Podczas spotkania również przedstawiono wymagania stawiane kandydatom do pracy oraz omówiono zakres zagrożeń wynikający z pracy w danej jednostce. Studenci zapoznali się z działalnością jednostki ukierunkowaną na resocjalizację osób odbywających wyrok. W ramach realizowanych projektów podejmowane są działania przeciwdziałające przemocy w rodzinie, działania mające na celu rozwój aktywności sportowej i edukacyjnej osadzonych. Areszt Śledczy w Katowicach realizuje również Program Pracy Więźniów, który ma ułatwić im powrót do życia zawodowego. Wizyta wzbogaciła studentów o nową wiedzę i doświadczenia.

czytaj więcej o Wizyta studyjna w Areszcie Śledczym w Katowicach

Projekt Młodość to atut – nie przeszkoda.

„Młodość to atut - nie przeszkoda” projekt ma na celu wsparcie osób młodych, które pozostają bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Grupę docelową stanowią osoby w przedziale wiekowym 18-29 lat, zamieszkujące woj. śląskie, należące do grupy NEET. Do projektu przystąpić mogą osoby bezrobotne i bierne zawodowo, w tym studenci studiów niestacjonarnych, osoby niepełnosprawne oraz osoby o niskich kwalifikacjach zawodowych. Projekt zapewnia spotkanie z doradcą zawodowym i coachem, warsztaty z kompetencji interpersonalnych, pośrednictwo pracy oraz jedną z trzech form wsparcia tj.: szkolenie podnoszące kwalifikacje zawodowe, 3-miesięczne płatne staże, jednorazową dotację na utworzenie działalności gospodarczej. Jak zostać uczestnikiem?

czytaj więcej o Projekt Młodość to atut – nie przeszkoda.

Mistrzostwa Czeladzi FIFA17, zapisz się już dziś i zgarnij konsolę PlayStation 4

Czas na e-sport! Zapraszamy pasjonatów PlayStation4 oraz FIFA 17 na pierwszą imprezę E-sportową w Czeladzi, 22 kwietnia, godz.: 10.00, Hala MOSiR. Rozgrywki odbędą się na konsolach Sony PlayStation4, dedykowanych padach oraz grze FIFA 17. Nagrody do zdobycia: KONSOLA PLAYSTATION4 W ZESTAWIE Z GRAMI, GŁOŚNIK BEZPRZEWODOWY JBL, SŁUCHAWKI PS4, BEZPRZEWODOWY KONTROLER DUALSHOCK4 PS4. Udział w zawodach i wstęp na imprezę bezpłatny, liczba zawodników ograniczona! Zgłoszenia trwają tylko od 17.03.2017 do 19.04.2017. Jak zostać uczestnikiem?

czytaj więcej o Mistrzostwa Czeladzi FIFA17, zapisz się już dziś i zgarnij konsolę PlayStation 4

Wygraj bilet na konferencję „Bezpieczna sprzedaż”, masz czas do 7 kwietnia!

Jeśli chcesz: zwiększyć swoją życiową i biznesową skuteczność, świadomie wyznaczyć kierunek swojego działania, odkryć pełną moc swoich możliwości – weź udział w konkursie Akademickiego Biura Karier WSB i wygraj bilety na konferencję „Bezpieczna sprzedaż”, która odbędzie się 11 kwietnia w MCK w Katowicach. Jak zdobyć bilet? 

czytaj więcej o Wygraj bilet na konferencję „Bezpieczna sprzedaż”, masz czas do 7 kwietnia!

Unlock your potential in Citi!

Citi to największa globalna organizacja finansowa, która oferuje indywidualne ścieżki rozwoju, dopasowane do Ciebie! Sam wybierasz, w którym obszarze chcesz zdobywać doświadczenie i stawiać pierwsze kroki na drodze do kariery w międzynarodowym środowisku. Zapraszamy wszystkich studentów  i absolwentów kierunków takich jak finanse, ekonomia, IT i pokrewnych do aplikowania do naszych programów rozwojowych lub programu praktyk letnich. Doskonale rozpoznajemy i rozwijamy talenty naszych pracowników. Inwestujemy w zdolnych i gotowych na wyzwania ludzi. W zależności od zainteresowań oraz umiejętności, masz do wyboru następujące programy: Regionalne Programy Rozwojowe, Program Rozwój na Bank, Program Rozwojowy Seciurities Operations, Globalny Program Rozwojowy w IT, Program Praktyk Letnich. Citi to zespół ekspertów i profesjonalistów. Dołącz do nas, dowiedz się więcej na https://goo.gl/U5H2O4 i aplikuj! 

czytaj więcej o Unlock your potential in Citi!

Już jest! Pracuj w IT 2017

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną edycją Przewodnika „Pracuj w IT 2017”, który jest zbiorem cennych informacji dotyczących trendów na rynku pracy IT. Eksperci z firm technologicznych mówią m.in. o zaawansowanej cyfryzacji, szkoleniach dla pracowników IT, czy 8 pytaniach, które przeważnie padają na rozmowie kwalifikacyjnej. W tej edycji „Pracuj w IT” o swoich ofertach i ciekawych projektach mówią 22 firmy. Razem z pracuj.pl zaprogramuj się na rozwój i dowiedz się o mitycznej branży IT, dowiedź się jaką ścieżkę wybrać, aby odnieść zawodowy sukces w branży IT, jak wygląda paca w firmie technologicznej od kuchni, jak być kandydatem z pomysłem na siebie. Publikacja ta stanowi również bez wątpienia inspirację do dalszego rozwoju, co jest niezbędne na początku drogi zawodowej! Przewodnik jest dostępny w wersji online na stronie https://www.pracuj.pl/pracuj-w-it/.

Kariera w przestworzach?

Czy marzysz o karierze w przestworzach? Jeśli odpowiedź brzmi: TAK to możemy spełnić twoje marzenie. Masz szanse zostać stewardem/stewardesą w Wizz Air! Zapraszamy Cię na Rekrutację w Dąbrowie Górniczej! 12 kwietnia, godz. 9.00, hotel Holiday Inn. Sczegółowe inforacje dostępne na stronie Wizz Air: https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/career/cabin-crew-flight-attendant/#/

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 4.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni

Nasi partnerzy

Kontakt

Akademickie Biuro Karier

adres: ul. Cieplaka 1c,

41-300 Dąbrowa Górnicza

 

tel: 32 295-93-29

e-mail: abk@wsb.edu.pl