Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Artykuły

Kierunek turkus - rozmowa z dr. hab. inż. Januszem Morbitzerem

O cyfrowej szkole, analogowych nauczycielach, szybkości zmian w edukacji oraz o łatwości dostępu do wiedzy możemy przecztać w czasopiśmie "Edukacja i dialog". Rozmowę z dr. hab. inż. Januszem Morbitzerem przeprowadził Rafał Zalcman. 

czytaj więcej o Kierunek turkus - rozmowa z dr. hab. inż. Januszem Morbitzerem

Dr Paulina Polko ekspertem Akademii WSB w rozmowach z "Rzeczpospolitą" i "Polska The Times"

Dr Paulina Polko, Kierownik Katedry Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Akademii WSB, udzieliła wywiadu dziennikowi "Rzeczpospolita". Jako ekspert wypowiadała się także dla dziennika "Polska The Times".

czytaj więcej o Dr Paulina Polko ekspertem Akademii WSB w rozmowach z "Rzeczpospolitą" i "Polska The Times"

Bezpieczeństwo Polski w drugiej dekadzie XXI wieku - za nami II Międzynarodowa Konferencja Naukowa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Konferencja „100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Bezpieczeństwo Polski w drugiej dekadzie XXI wieku. Szanse, wyzwania, ryzyka i zagrożenia”

Wymiana wiedzy, doświadczeń oraz sposobu postrzegania bezpieczeństwa Polski w aktualnej sytuacji geopolitycznej – to główne cele II Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Bezpieczeństwo Polski w drugiej dekadzie XXI wieku. Szanse, wyzwania, ryzyka i zagrożenia”, która odbyła się w Akademii WSB w dniach 17-18 maja 2018 r.

czytaj więcej o Bezpieczeństwo Polski w drugiej dekadzie XXI wieku - za nami II Międzynarodowa Konferencja Naukowa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Finał akcji "WSB czyta dzieciom"

Finał akcji

Ponad 100 dzieci z zagłębiowskich przedszkoli odwiedziło Akademię WSB w ramach finału akcji "WSB czyta dzieciom". Najmłodszym czytali m.in. prof. dr hab. Marek Walancik, Prorektor Akademii WSB oraz Prodziekani Akademii WSB - dr Rafał Rębilas, mgr inż. Agnieszka Dymek oraz mgr Dominik Penar.

czytaj więcej o Finał akcji "WSB czyta dzieciom"

Do sukcesu! Akademia HR - zapraszamy do udziału w konferencji

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu Do sukcesu! Akademia HR, którego partnerem jest Akademia WSB. Organizatorem jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, a panele dyskusyjne będzie moderował dr Marcin Lis, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB.

czytaj więcej o Do sukcesu! Akademia HR - zapraszamy do udziału w konferencji

Eksperci Akademii WSB na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2018

JM Rektor Akademii WSB dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2018

W dniach 14-16 maja 2018 r. odbyła się 10. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Wsród prelegentów tego niezwykle prestiżowego wydarzenia znalazły się JM Rektor Akademii WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz prof. nadzw. dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy z Zagranicą Akademii WSB, a także dr Paulina Polko, kierownik Katedry Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Akademii WSB.

czytaj więcej o Eksperci Akademii WSB na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2018

Szukasz pracy? Rusza Studencki Patrol Akademii WSB!

Szukasz pracy? Zgłoś się do Studenckiego Patrolu Akademii WSB!

Jesteś studentem Akademii WSB, absolwentem lub tegorocznym maturzystą? Szukasz pracy w miesiącach wiosenno-letnich? To posłuchaj – kompletujemy zespół, który wspomoże Akademię WSB podczas kilkudziesięciu wydarzeń promujących uczelnię.

czytaj więcej o Szukasz pracy? Rusza Studencki Patrol Akademii WSB!

Doktoranci z całej Polski rozmawiali o paradygmatach współczesnego zarządzania organizacjami

V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Doktorantów pt. „Paradygmaty współczesnego zarządzania organizacjami”

Akademia WSB była gospodarzem V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Doktorantów. Tegoroczna konferencja poświęcona była „Paradygmatom współczesnego zarządzania organizacjami”.

czytaj więcej o Doktoranci z całej Polski rozmawiali o paradygmatach współczesnego zarządzania organizacjami

Akademia WSB organizowała III European Congress for Economics Issues

III European Congress on Economic Issues

Akademia WSB współorganizowała European Congress for Economic Issues, którego trzecia edycja odbyła się w siedzibie Uczelni w Dąbrowie Górniczej. Przez trzy dni specjaliści z całego świata dyskutowali o interdysplinarności ekonomii.

czytaj więcej o Akademia WSB organizowała III European Congress for Economics Issues

Akademia WSB wśród najlepszych uczelni technicznych w Polsce

Transport oraz Informatyka w Akademii WSB znalazły się w prestiżowym gronie najlepszych studiów technicznych w Polsce. Wiodące wydziały prowadzące kształcenie w 21 kierunkach technicznych zostały uhonorowane podczas uroczystej gali Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018.

czytaj więcej o Akademia WSB wśród najlepszych uczelni technicznych w Polsce

Nowe kierunki studiów, szkolenia i staże dla studentów – Akademia WSB otrzymała 10 mln zł dofinansowania

Nowe kierunki studiów, szkolenia i staże dla studentów – Akademia WSB otrzymała 10 mln zł dofinansowania

Niespełna 10 milionów złotych otrzyma Akademia WSB (do 15 kwietnia 2018 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej) z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (PO WER) organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Środki zostaną przeznaczone m.in. na uruchomienie nowych kierunków studiów, organizację zajęć praktycznych i staży dla studentów czy zwiększenie kompetencji kadry naukowej.

czytaj więcej o Nowe kierunki studiów, szkolenia i staże dla studentów – Akademia WSB otrzymała 10 mln zł dofinansowania

"Świat widziany oczami pokolenia 50+" - rozstrzygnęliśmy konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny „Świat widziany oczami pokolenia 50+”.

Akademia WSB gościła kilkudziesięciu słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku z całej Polski, którzy przybyli na wernisaż prac oraz rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Świat widziany oczami pokolenia 50+”.

czytaj więcej o "Świat widziany oczami pokolenia 50+" - rozstrzygnęliśmy konkurs fotograficzny

Dąbrowskie Forum Ekologiczne - miejskie i regionalne inwestycje ekologiczne

Dąbrowskie Forum Ekologiczne - spotkanie w siedzibie Akademii WSB

W siedzibie Akademii WSB odbyło się kolejne spotkanie Dąbrowskiego Forum Ekologicznego, które tym razem poświęcone było głównie miejskim i regionalnym inwestycjom ekologicznym. 

czytaj więcej o Dąbrowskie Forum Ekologiczne - miejskie i regionalne inwestycje ekologiczne

Warsztaty "Trening fukcjonalny w fizjoterapii i sporcie"

Warsztaty

Katedra Fizjoterapii Akademii WSB zorganizowała warsztaty pt. "Trening funkcjonalny w fizjoterapii i sporcie" w ramach Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo.

czytaj więcej o Warsztaty "Trening fukcjonalny w fizjoterapii i sporcie"

Za nami międzynarodowa konferencja "Innowacje i przedsiębiorczość. Teoria i praktyka" oraz gala wręczenia "Innowatorów 2018"

IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Innowacje i przedsiębiorczość. Teoria i praktyka”

Międzynarodowi eksperci przez dwa dni dyskutowali o kluczowej roli innowacyjnośći w tworzeniu przedsiębiorstw i ich sukcesie. Konferencja naukowa "Innowacje i przedsiębiorczość. Teoria i praktyka" odbyła się w Akademii WSB. W jej ramach wręczono także nagrody "Innowator 2018".

czytaj więcej o Za nami międzynarodowa konferencja "Innowacje i przedsiębiorczość. Teoria i praktyka" oraz gala wręczenia "Innowatorów 2018"

 

Nasi partnerzy