Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Artykuły

Kongres Programu dla Śląska. Nowoczesność i tożsamość regionu.

Pod hasłem „Nowoczesność i tożsamość regionu” w Katowicach odbył się Kongres Programu dla Śląska. Przez dwa dni przedstawiciele rządu, samorządów, eksperci, przedsiębiorcy i naukowcy dyskutowali o przyszłości regionu w kontekście rządowego "Programu dla Śląska". Obejmuje on 87 przedsięwzięć o łącznej wartości ponad 55 miliardów złotych.

czytaj więcej o Kongres Programu dla Śląska. Nowoczesność i tożsamość regionu.

Konferencja LUMEN 2019

Już po raz piąty przedstawiciele środowiska akademickiego spotkali się na Konferencji LUMEN, by dyskutować nad aktualnymi sprawami szkolnictwa wyższego i nauki, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki zarządzania uczelniami. Akademię WSB reprezentowała JM Rektor dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB.

czytaj więcej o Konferencja LUMEN 2019

Profesor Jerzy Bralczyk gościem Akademii WSB

Dwukrotnie pełnym audytorium (ponad 1000 osób) przywitała prof. Jerzego Bralczyka młodzież z woj. śląskiego i woj. małopolskiego, która 19 listopada 2019 r. wzięła udział w wykładach „Sztuka mówienia – wartość w języku”. Wystąpienia okazały się prawdziwym popisem umiejętności oratorskich, pełnym intelektualnych treści oraz poczucia humoru. 

czytaj więcej o Profesor Jerzy Bralczyk gościem Akademii WSB

Czy nauka rzeczywiście nie ma płci?

O odwadze, odpowiedzialności, relacjach pomagających budować efektywne zespoły i szczęśliwe życie w Wysokich Obcasach opowiedziała dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB.

czytaj więcej o Czy nauka rzeczywiście nie ma płci?

Jubileusz Zespołu Szkół im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach

Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach świętuje w tym roku jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach odbyła się uroczysta akademia. Były życzenia kolejnych 50 lat działalności oraz wspomnienia byłych dyrektorów i absolwentów szkoły.

czytaj więcej o Jubileusz Zespołu Szkół im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach

 

Nasi partnerzy