Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Artykuły

Święto Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Piękna muzyka i wspaniali goście - to najlepsze słowa opisujące Święto naszej Uczelni, które odbyło się w środę 21 czerwca 2017 r. Wydarzenie uświetnił występ orkiestry salonowej "Grande Passione" z solistami Jolantą Kremer (sopran) oraz Oskarem Jasińskim (tenor).

czytaj więcej o Święto Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

WSB otrzymało tytuł "Gepard Biznesu 2016"

we.jpg

Jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w województwie śląskim. Taki tytuł otrzymała Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej w rankingu ogłoszonym po raz jedenasty przez Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma”. Wartość rynkowa naszej uczelni wzrosła w ciągu od 2014 do 2016 roku o 138%.

czytaj więcej o WSB otrzymało tytuł "Gepard Biznesu 2016"

WSB najlepszą uczelnią niepubliczną w południowej Polce w rankingu PERSPEKTYWY 2017

Ogłoszono wyniki najbardziej prestiżowego rankingu szkół wyższych – Perspektywy 2017. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej uzyskała w nim najlepszy wyniki w historii Uczelni – 5 miejsce w Polsce, 1 miejsce w południowej Polsce oraz nagrodę specjalną AWANS 2017. Jest jedyną uczelnią niepubliczną spoza Warszawy, która znalazła się w ścisłej czołówce rankingu. W 18-letniej historii Rankingu żadna z uczelni w województwie śląskim nie uzyskała tak wysokiego wyniku.

czytaj więcej o WSB najlepszą uczelnią niepubliczną w południowej Polce w rankingu PERSPEKTYWY 2017

dr Mateusz Grzesiak - wykład "Psychologia sprzedaży"

O kształtowaniu kompetencji sprzedażowych, skutecznym kreowaniu wizerunku produktów z wykorzystaniem doświadczeń globalnych korporacji a także  personal brandingu opowiedział dr Mateusz Grzesiak podczas wykładu w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej - 10 czerwca 2017 r. W wydarzeniu udział wzięło kilkaset osób z terenu całej Polski zawodowo zajmujących się sprzedażą oraz marketingiem.

czytaj więcej o dr Mateusz Grzesiak - wykład "Psychologia sprzedaży"

STUDENCKIE Święto Uczelni - muzyka i festiwal smaków

Wspaniała atmosfera, klimatyczna muzyka rodem zza oceanu oraz niecodzienna uczta kulinarna. Tak w wielkim skrócie można opisać Studenckie Święto Uczelni. Pomimo zbliżającej się sesji egzaminacyjnej studenci WSB postanowili choć na kilka godzin zapomnieć o codziennych obowiązkach. Dlaczego właśnie teraz? Ponieważ nieodłącznym elementem życia studenta jest dobra zabawa!

czytaj więcej o STUDENCKIE Święto Uczelni - muzyka i festiwal smaków

IV Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa

Na czym polega bioterroryzm? Jakich zagrożeń klimatycznych powinniśmy się obawiać? a także o roli internautów w walce z terroryzmem – te i inne tematy związane z zagrożeniami współczesnego świata zostały omówione podczas czwartej edycji Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej pt. „Ludzie i instytucje wobec zagrożeń współczesnego świata", która odbyła się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o IV Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa

II Międzyuczelniany Konkurs Wiedzy Anatomicznej dla fizjoterapeutów

Gdzie znajdują się ciałka Meissnera, jakie odgałęzienia ma aorta piersiowa i ile kości ma ludzka stopa? To pytania, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy II Międzyuczelnianego Konkursu Anatomicznego, który odbył się 1 czerwca 2017 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Wzięli w nim udział studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Wychowania Fizycznego, Akademii im. Jana Długosza oraz Wyższej Szkoły Biznesu.

czytaj więcej o II Międzyuczelniany Konkurs Wiedzy Anatomicznej dla fizjoterapeutów

Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół w Bytomiu

Opieka merytoryczna oraz realizacja wspólnych projektów z zakresu upraktycznienia procesu kształcenia w zakresie logistyki, spedycji, kryminologii i ekonomii to główne założenia umowy o współpracy podpisanej  pomiędzy Zespołem Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu oraz Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół w Bytomiu

O Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w WSB

Jakie korzyści może przynieść utworzenie metropolii śląsko-zagłębiowskiej? Czy 41 miast i gmin będzie w stanie realizować wspólnie duże projekty infrastrukturalne? Jakie znaczenie ma nazwa związku w aspekcie różnic kulturowych występujących w naszym regionie?  Odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczestnicy konferencji pt. "Przyszłość samorządów w Polsce. Co dalej z metropolią?", która 31 maja 2017 r. odbyła się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. 

czytaj więcej o O Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w WSB

JM Rektor WSB złożyła gratulacje prof. Piotrowi Sztompce

Światowej sławy socjolog prof. Piotr Sztompka otrzymał tytuł doktora honoris causa w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. W uroczystości wzięła udział JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik - Prorektor ds. Nauki WSB.

czytaj więcej o JM Rektor WSB złożyła gratulacje prof. Piotrowi Sztompce

Spotkanie przedstawicieli klastrów Grupy Wyszehradzkiej

Występują w informatyce, chemii, a nawet muzyce, choć ich obecność najwięcej korzyści przynosi w biznesie. Przedstawiciele klastrów, bo o nich mowa - czyli grup przedsiębiorców z tych samych lub podobnych sektorów gospodarki - w środę i czwartek 24-25 maja 2017 r. spotkali się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W Konferencji udział wzięli przedstawiciele klastrów działających na terytorium państw tzw. Grupy Wyszehradzkiej - Czech, Słowacji i Węgier oraz Polski.

czytaj więcej o Spotkanie przedstawicieli klastrów Grupy Wyszehradzkiej

General Motors partnerem WSB

Jeden z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie podpisał porozumienie z Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W środę 24 maja 2017 r. spotkali się JM Rektor WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz z przedstawicielem zarządu General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach. Podpisanie umowy z General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. było doskonałym podsumowaniem dotychczasowej nieformalnej, niemal rocznej współpracy i otworzyło nowe perspektywy rozwoju w tym zakresie.

czytaj więcej o General Motors partnerem WSB

Spotkanie władz uczelni z Wicepremierem

Zmiany organizacyjne i prawne systemu szkolnictwa wyższego w Polsce w aspekcie zbliżającego się Narodowego Kongresu Nauki były tematem przewodnim spotkania władz rektorskich sześciu wiodących uczelni niepublicznych w Polsce z Wicepremierem, Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego Panem Jarosławem Gowinem. Zaprezentowane 23 maja 2017 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego propozycje zmian były efektem prac prowadzonych przez uczelnie zrzeszone w Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. W spotkaniu udział wzięła Rektor WSB prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz. 

czytaj więcej o Spotkanie władz uczelni z Wicepremierem

Z Peru do Dąbrowy Górniczej

Kompetencje i doświadczenie zawodowe najlepiej zdobywać w innej kulturze i warunkach skrajnie różnych od tych, w których funkcjonuje się na codzień. Wyjazd poza granicę kraju daje szansę zarówno do szybszej nauki języków obcych, ale również poznania zupełnie innego spojrzenia na świat. Jeżeli przy tym można pomóc innym, to pełnia szczęścia jest już blisko. 24 maja 2017 r. studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wzięli udział w spotkaniu z ojcem Walterem Corsinim, włoskim zakonnikiem, który przez ponad 20 lat pracował na rzecz mieszkańców Peru.

czytaj więcej o Z Peru do Dąbrowy Górniczej

Zarządzanie innowacjami jako wyzwanie dla przedsiębiorstw i startupów - WSB Innovation Day 2017

Zarządzanie innowacjami jest jednym z kluczowych wyzwań, przed którymi stoją współczesne przedsiębiorstwa. Odpowiedzią na potrzebę wdrażania innowacji jest zorganizowany 19 maja 2017 r. Innovation Day w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele największych Polskich firm m.in. Tauron czy Rafako S.A., a także młodzi przedsiębiorcy prowadzący startupy i osoby planujące założenie własnej działalności gospodarczej.

czytaj więcej o Zarządzanie innowacjami jako wyzwanie dla przedsiębiorstw i startupów - WSB Innovation Day 2017

 

Nasi partnerzy