Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Artykuły

Spotkanie przedstawicieli klastrów Grupy Wyszehradzkiej

Występują w informatyce, chemii, a nawet muzyce, choć ich obecność najwięcej korzyści przynosi w biznesie. Przedstawiciele klastrów, bo o nich mowa - czyli grup przedsiębiorców z tych samych lub podobnych sektorów gospodarki - w środę i czwartek 24-25 maja 2017 r. spotkali się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Warsztaty odbyły się w ramach Grupy Wyszehradzkiej, a wzięli w nich udział goście z Czech, Słowacji i Węgier.

czytaj więcej o Spotkanie przedstawicieli klastrów Grupy Wyszehradzkiej

General Motors partnerem WSB

Jeden z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie podpisał porozumienie z Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W środę 24 maja 2017 r. spotkali się JM Rektor WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz z przedstawicielem zarządu General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach. Podpisanie umowy z General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. było doskonałym podsumowaniem dotychczasowej nieformalnej, niemal rocznej współpracy i otworzyło nowe perspektywy rozwoju w tym zakresie.

czytaj więcej o General Motors partnerem WSB

Z Peru do Dąbrowy Górniczej

Kompetencje i doświadczenie zawodowe najlepiej zdobywać w innej kulturze i warunkach skrajnie różnych od tych, w których funkcjonuje się na codzień. Wyjazd poza granicę kraju daje szansę zarówno do szybszej nauki języków obcych, ale również poznania zupełnie innego spojrzenia na świat. Jeżeli przy tym można pomóc innym, to pełnia szczęścia jest już blisko. 24 maja 2017 r. studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wzięli udział w spotkaniu z ojcem Walterem Corsinim, włoskim zakonnikiem, który przez ponad 20 lat pracował na rzecz mieszkańców Peru.

czytaj więcej o Z Peru do Dąbrowy Górniczej

Zarządzanie innowacjami jako wyzwanie dla przedsiębiorstw i startupów - WSB Innovation Day 2017

Zarządzanie innowacjami jest jednym z kluczowych wyzwań, przed którymi stoją współczesne przedsiębiorstwa. Odpowiedzią na potrzebę wdrażania innowacji jest zorganizowany 19 maja 2017 r. Innovation Day w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele największych Polskich firm m.in. Tauron czy Rafako S.A., a także młodzi przedsiębiorcy prowadzący startupy i osoby planujące założenie własnej działalności gospodarczej.

czytaj więcej o Zarządzanie innowacjami jako wyzwanie dla przedsiębiorstw i startupów - WSB Innovation Day 2017

Czy Polsce zagraża niebezpieczeństwo? Konferencja naukowa w WSB

Terroryzm, mapa zagrożeń na świecie oraz NATO  – to niektóre z tematów omawianych podczas konferencji naukowej w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, która odbyła się w czwartek 18 maja 2017 r.  Gościem specjalnym konferencji był insp. Krzysztof Justyński – Komendant Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

czytaj więcej o Czy Polsce zagraża niebezpieczeństwo? Konferencja naukowa w WSB

Seminarium „Bezpieczny przejazd kolejowo-drogowy”

Pociąg zderzył się z samochodem. Takie informacje pojawiają się w mediach regularnie - co zrobić, aby było ich jak najmniej? W czwartek 18 maja 2017 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej przeprowadziła Seminarium „Bezpieczny przejazd kolejowo-drogowy”, podczas którego miało miejsce kontrolowane zderzenie pojazdu szynowego z samochodem przy ul. Harcerskiej. Jego uczestnicy mieli również okazję wysłuchać cyklu referatów o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych.

czytaj więcej o Seminarium „Bezpieczny przejazd kolejowo-drogowy”

Ekspert WSB z wykładem na uczelni w Chicago

54 lata temu  Turcja podpisała umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską, a od 12 lat prowadzi negocjacje w sprawie przystąpienia do UE. Już 17 maja 2017 r. w DePaul University w Chicago wykład otwarty na temat relacji Turcji z Unią Europejską wygłosi ekspert Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej dr Karol Kujawa.

czytaj więcej o Ekspert WSB z wykładem na uczelni w Chicago

IV Ogólnopolska Konferencja Doktorantów

W dniach 13-14 maja 2017 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Doktorantów „Paradygmaty Współczesnego Zarządzania Organizacjami”, w której wzięło udział 120 naukowców z 15 ośrodków akademickich w całej Polsce.

czytaj więcej o IV Ogólnopolska Konferencja Doktorantów

JM Rektor na Europejskim Kongresie Gospodarczym

W piątek 12 maja 2017 r. podczas ostatniego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego w jednym z paneli dyskusyjnych wzięła udział JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

czytaj więcej o JM Rektor na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Referat studentki kierunku Logistyka zajął II miejsce na konferencji w Warszawie

Ewa Brożyna, studentka 3. roku na kierunku Logistyka w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej wzięła udział w II Ogólnopolskiej Konferencji Kół Naukowych, która odbyła się w dniach 10-11 maja 2017 r. w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Nasza reprezentantka otrzymała dyplom za II miejsce, które zajął wygłoszony przez nią referat.

czytaj więcej o Referat studentki kierunku Logistyka zajął II miejsce na konferencji w Warszawie

WSB wyróżnione przez Uniwersytet "KROK" w Kijowie

W czwartek 11 maja 2017 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej została wyróżniona przez Uniwersytet "KROK" w Kijowie za dobrą współpracę pomiędzy uczelniami.

czytaj więcej o WSB wyróżnione przez Uniwersytet "KROK" w Kijowie

Seminarium „Symulatory dla kolei jako element poprawy bezpieczeństwa”

W dniu 11 maja 2017 r. odbyło się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej Seminarium „Symulatory dla kolei jako element poprawy bezpieczeństwa” organizowane w ramach cyklu konferencji pt. „Bezpieczeństwo w Transporcie Szynowym Polski – 2017 Technika. Zarządzanie. Organizacja.”

czytaj więcej o Seminarium „Symulatory dla kolei jako element poprawy bezpieczeństwa”

WSB włączyło się w XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

"Biblioteka. Oczywiście!" - to hasło tegorocznego XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w który włączyła się Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W jego ramach we wtorek 9 maja 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "WSB czyta", w którym wzięły udział dzieci z kilku przedszkoli w regionie.

czytaj więcej o WSB włączyło się w XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Kolejne spotkanie z cyklu "Narzędzia Trenera Efektywnego Biznesowo"

Wczoraj w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie p.n. "Analiza sytuacji szkoleniowej kluczem do sukcesu projektu rozwojowego" z cyklu "Narzędzia Trenera Efektywnego Biznesowo". Odbyło się ono w ramach śląskiego oddziału Stowarzyszenia PSTD ("Polish Society for Training and Development").

czytaj więcej o Kolejne spotkanie z cyklu "Narzędzia Trenera Efektywnego Biznesowo"

Konferencja programowa Narodowego Kongresu Nauki z udziałem władz WSB

Konferencja nt. „Zróżnicowanie modeli uczelni i instytucji badawczych – kierunek i instrumenty zmian” to kolejny etap w cyklu konferencji programowych Narodowego Kongresu Nauki. Wydarzenie organizowane przez Politechnikę Gdańską w dn. 26-27.04.2017 r. zainaugurowało wystąpienie Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina odnoszące się do zróżnicowania typów szkół wyższych i kryteriów ich wyodrębniania, a także prof. dra hab. Macieja Żylicza – Prezesa Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej nt. tworzenia kultury jakości w uniwersytetach.


czytaj więcej o Konferencja programowa Narodowego Kongresu Nauki z udziałem władz WSB

 

Nasi partnerzy