Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Artykuły

VI Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w VI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, który odbędzie sie w dniach 5-7 kwietnia 2017 roku na terenie gminy Łazy.

czytaj więcej o VI Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym

Obchody Święta Wojska Polskiego w Katowicach

W dniu 11 sierpnia 2017 r. pod pomnikiem Żołnierza Wojska Polskiego w Katowicach odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego.

czytaj więcej o Obchody Święta Wojska Polskiego w Katowicach

Dzielnicowy - policjant pierwszego kontaktu. Konferencja w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Zwiększenie liczby dzielnicowych, zaangażowanie policjantów pracujących „w terenie”, bliżej lokalnej społeczności, a nawet wykorzystanie nowoczesnych narzędzi (w tym mediów społecznościowych) ma bezpośredni wpływ na wzrost poziomu bezpieczeństwa obywateli. To wnioski z Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Rola dzielnicowego w zapewnieniu bezpieczeństwa lokalnego".

czytaj więcej o Dzielnicowy - policjant pierwszego kontaktu. Konferencja w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wyróżniona przez Wojskową Komendę Uzupełnień

W piątek 19 sierpnia 2016 roku na Placu Wolności w Dąbrowie Górniczej odbyły się oficjalne obchody Święta Wojska Polskiego w Dąbrowie Górniczej. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w Bazylice Matki Boskiej Anielskiej z wojskową asystą honorową, w której uczestniczył poczet sztandarowy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wyróżniona przez Wojskową Komendę Uzupełnień

Szkoła Policji w Katowicach partnerem WSB

Wymiana doświadczeń w zakresie bezpieczeństa publicznego oraz kształcenia wykwalifikowanych kadr na potrzeby służb mundurowych to główne obszary współpracy wynikające z podpisanego 20 lipca 2016 r. porozumienia pomiędzy Szkołą Policji w Katowicach oraz Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Szkoła Policji w Katowicach partnerem WSB

Ogólnopolskie Dni NATO

W dniach 8-9 lipca br. w katowickiej Strefie Kultury odbyły się Ogólnopolskie Dni NATO - Katowice razem z NATO. Wydarzenie towarzyszyło szczytowi Sojuszu Północnoatlantyckiego, który odbywał się w Warszawie. Organizatorem inicjatywy był płk mgr inż. Krzysztof Radwan, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach.

czytaj więcej o Ogólnopolskie Dni NATO

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach z wizytą w WSB

Współpraca badawcza, wsparcie studentów kierunku Bezpieczeństwo narodowe oraz wykładowców Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w zakresie realizacji projektów naukowych, prac licencjackich, magisterskich, doktorskich oraz wspólne działania promujące ideę szeroko pojmowanego bezpieczeństwa ludzi, instytucji i kraju były tematem spotkania: insp. mgra Krzysztofa Justyńskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz insp. dra Rafała Kochańczyka, Komendanta Szkoły Policji w Katowicach z władzami Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach z wizytą w WSB

Studencka Konferencja Naukowa „Ludzie i instytucje wobec zagrożeń współczesnego świata”

Zagrożenia cyberprzestrzeni, terroryzm oraz mechanizmy rekrutacji do ISIS, zarządzanie bezpieczeństwem imprez masowych, jak również bezpieczeństwo ekologiczne w Polsce oraz możliwości, jakie daje nam stosowanie energii odnawialnej w gospodarstwach domowych to tylko niektóre zagadnienia III Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej „Ludzie i instytucje wobec zagrożeń współczesnego świata”.

czytaj więcej o Studencka Konferencja Naukowa „Ludzie i instytucje wobec zagrożeń współczesnego świata”

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Znaczenie Opieki Duszpasterskiej w Pracy Penitencjarnej Współczesne Wyzwania"

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Michał Wójcik,  Jego Ekscelencja ks. bp Grzegorz Kaszak, Biskup Diecezjalny Diecezji Sosnowieckiej,  Posłowie na Sejm RP: Ewa Malik oraz Waldemar Andzel są gośćmi i współorganizatorami I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Znaczenie Opieki Duszpasterskiej w Pracy Penitencjarnej Współczesne Wyzwania", która odbywa się w dniach 2-3 czerwca 2016 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Zakładzie Karnym w Wojkowicach.

czytaj więcej o I Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Znaczenie Opieki Duszpasterskiej w Pracy Penitencjarnej Współczesne Wyzwania"

Wojewódzkie obchody „Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa”

W dniu 31 maja 2016 roku w na terenie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chorzowie odbyły się wojewódzkie obchody „Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa”. W uroczystości uczestniczył prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik, Prorektor ds. Nauki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Wojewódzkie obchody „Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa”