Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Artykuły

Inauguracja III edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu

W dniu 16 października 2014 r. w Ogrodzieńcu miała miejsce Uroczysta Inauguracja już III edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

czytaj więcej o Inauguracja III edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu

Uniwersytet Powszechny i Uniwersytet Trzeciego Wieku. Razem dla Czeladzi

                                                                                                                                                                                                                 
12 lutego 2014 r. w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi doszło do podpisania porozumienia w sprawie połączenia dwóch Czeladzkich Uniwersytetów Społecznych - Uniwersytetu Powszechnego i Uniwersytetu III wieku. Umowę podpisali inicjatorzy obu Uniwersytetów, Prezes Stowarzyszenia „Razem dla Czeladzi" Dominik Penar, Prezes Towarzystwa Powszechnego „Czeladź" Zbigniew Szaleniec oraz partnerzy tego przedsięwzięcia: Rektor Wyższej Szkoły Biznesu prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz Dyrektor Kolegium Pracowników Służb Społecznych dr Anna Zasada-Chorab. Siedzibą połączonych Uniwersytetów jest Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, mieszczące się przy ul. Tuwima 14a. Szczegóły na: www.uniwersytetpowszechny.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu- dyplomy wręczone

12 czerwca 2014 r. odbyła się uroczysta Gala wręczenia dyplomów i certyfikatów absolwentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu

Uniwersytet działa pod skrzydłami Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury. Łącznie ponad 120 słuchaczy UTW odebrało dyplomy z rąk dra Pawła Sobczaka – Dziekana Wydziału Zamiejscowego WSB w Olkuszu oraz Dominika Penara - Dyrektora Biura Rektora. Już w październiku zapraszamy wszystkich aktywnych seniorów do udziału w kolejnej edycji Uniwersytetu.

czytaj więcej o Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu- dyplomy wręczone

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bobrownikach - dyplomy wręczone

11 czerwca 2014 r. w urokliwych murach Dworku w Dobieszowicach odbyła się uroczystość zakończenia zajęć w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bobrownikach. Uniwersytet zakończył I edycję swojej działalności pod skrzydłami Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Uczelni: dr inż. Łukasz Wróblewski - Dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie, dr Aleksander Górny, Dominik Penar - Dyrektor Biura Rektora, przedstawiciele Władz Gminy Bobrowniki oraz Kierownictwo Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Panią Henryką Malczewską na czele. Uroczystość uświetnił koncert muzyczny solistki z duetu smyczkowego "NeedForStreengs".

W październiku 2014 r. rusza w Bobrownikach II edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Umowa o współpracy pomiędzy Gminą Bobrowniki i Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej została podpisana podczas uroczystości zakończenia I edycji.

 

Grota Solna - miejsce spokoju, ciszy i relaksu ! NOWOŚĆ

                                                                                                                                                                                           

Zapraszamy wszystkich seniorów do skorzystania z oferty przygotowanej przez  Park „Nemo- Wodny Świat” w Dąbrowie Górniczej Al. Róż 1, tylko dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku specjalna oferta: seans w grocie solnej za jedyne  5 zł/45 min. Grota Solna jest czynna od poniedziałku do niedzieli od 9:00 do 19:00.                    

W Grocie Solnej panuje specyficzny mikroklimat. Powietrze jest nasycone jodem, potasem, wapniem oraz magnezem, które zbawiennie wpływa na nasze drogi oddechowe. Szum morza, szelest wiatru, śpiew ptaków, nastrojowe oświetlenie znakomicie relaksują i odprężają. Wizyta w Grocie Solnej redukuje stres, wycisza i uspokaja. Jest relaksem zarówno dla starszych klientów, jak i dla tych najmłodszych -różnego rodzaju zabawki nie pozwolą im się tam nudzić.

czytaj więcej o Grota Solna - miejsce spokoju, ciszy i relaksu ! NOWOŚĆ

Gala wręczenia dyplomów absolwentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej

                                                                                                                                                                                                 

04 lipca 2013 r.  w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się już V  uroczysta gala wręczenia dyplomów absolwentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W uroczystości udział wzięło ok. 200 absolwentów, którzy na uroczystość przybyli ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi.

czytaj więcej o Gala wręczenia dyplomów absolwentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej

28.06.2018 Śpiewające Rozpoczęcie Letniej Akademii Seniora

Oskar Jasiński

Wszystkich seniorów, a zwłaszcza uczestników projektu realizowanego przez Akademie WSB  "Jak nie My, to kto?", zapraszamy na uroczyste otwarcie LETNIEJ AKAEMII SENIORA. Gościem specjalnym tej uroczystości będzie Pani Renata Janik - doradca wicepremiera oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Jarosława Gowina. Wydarzeniu towarzyszyć będzie recital Oskara Jasińskiego.

 

Projekt "Jak nie My, to kto" jest realizowany przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

DNI SENIORA W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

Dziś rozpoczeły się Dni Seniora w Dąbrowie Gorniczej!

 

Pod Miejską Biblioteką Publiczną rozstawiliśmy namiot Akademii WSB. który cieszył się dużym zainteresowaniem!

Wspólnie z słuchaczami dabrowskiego UTW zaprszaliśmy przybyłych seniorów na Letnią Akademię Seniora oraz opowiadaliśmy o naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku!

DĄBROWSKIE DNI SENIORA

Dni Seniora

Od 13 do 18 czerwca hucznie świętować będą dąbrowscy seniorzy.


Na ten czas przygotowano szereg interesujących propozycji. Dąbrowskie Dni Seniora rozpoczną się 13 czerwca przed Miejską Biblioteką Publiczną (ul. Kościuszki 25), gdzie znajdziecie również namiot AKADEMII WSB i jej przedstawicieli z bardzo ciekawymi propozycjami!


czytaj więcej o DĄBROWSKIE DNI SENIORA

SENIORALIA w Krakowie przniesione na wrzesień 2018r.

Senioralia w Krakowie

Decyzją organizatorów - Senioralia w Krakowie zostały przeniesione na 21 września 2018r. Zatem wyjazd grupy UTW Dabrowa Górnicza dnia 30 czerwca 2018 zostaje anulowany. O wyjeżdzie we wrześniu poinformujemy Państwa w pózniejszym terminie.

czytaj więcej o SENIORALIA w Krakowie przniesione na wrzesień 2018r.

I Jurajski Rajd UTW - FOTOGALERIA

Piękna pogoda, pozytywne nastawienie, wysiłek fizyczny i świetna zabawa...to wszystko przeżyli uczestnicy I Jurajskiego Rajdu Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Rajd odbył się w dniu 7 czerwca 2014 r. dzięki zaangażowaniu Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego (PTTK) oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Inicjatorem i pomysłodawczynią Rajdu była Pani Lidia Musiał - słuchaczka naszego UTW. II Jurajski Rajd już na jesieni.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Ostrawa, Plac Masaryka, Ratusz...galeria wycieczki

Ostrawa trzecie, co do wielkości miasto Republiki Czeskiej, miasto zabytków, techniki, sztuki i przemysłu, gdzie historia przeplata się z codziennością, miasto zwane „Czarną Ostrawą”, ze względu na wydobywanie węgla kamiennego. Ratusz ostrawski jest największy w republice, a jego wieża widokowa jest najwyższą wieżą ratuszową w całym kraju …10 maja 2014 r. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku odwiedzili te fascynujące miejsca. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Praga pełna wrażeń i słońca

W dniach 25-27.05.2014 r. słuchacze naszego uniwersytetu wzięli udział w wycieczce do malowniczej Pragi. Miasto ujęło naszych podróżników nie tylko piękną pogodą, ale przede wszystkim swoim charakterem. Z jednej strony Praga to nowoczesne, tętniące  życiem miasto, z drugiej strony zachwyca starannie odrestaurowana starówka, zapierający dech w piersiach zielony krajobraz, piękne wzgórza widokowe. Koszt wycieczki wynosił 440 zł ale wrażenia jakie po niej pozostały są bezcenne.

Przedświąteczna magia Krakowa !!!

Fabryka czekolady

                                                                                                                                                                                                  

Zwiedzanie Podziemia Rynku Krakowskiego, Muzeum Stanisława Wyspiańskiego, Kościoła Mariackiego, czy zwiedzanie sukiennic, to jedne z wielu  atrakcji, jakie mogli zobaczyć 07 grudnia 2013r. seniorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej. Główną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Podziemia Sukiennic, gdzie można było zobaczyć m.in: relikty spalonej osady, główne towary eksportowe, średniowieczne bruki hali sukiennic, rekonstrukcje warsztatów rzemieślniczych z XII w., cmentarz XI w., historiografie miasta Krakowa, rekonstrukcję kramu kupca średnkowiecznego, czy kramy Bolesławowe XIII w.

Ze względu na świąteczny okres zwiedzania Krakowa seniorzy mogli również zobaczyć Jarmark Adwentowy, ukazujący scenę Bożego Narodzenia. W trakcie zwiedzania obiad dwudaniowy w restauracji w centrum Krakowa. 

czytaj więcej o Przedświąteczna magia Krakowa !!!

 

Nasi partnerzy