Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

25 marca 2012

Artykuły

Pierwsza pomoc przedmedyczna

godz. 10.00-12.30

 

W Polsce każdego roku umiera kilka tysięcy osób tylko dlatego, że świadkowie zdarzenia nie potrafią udzielić pierwszej pomocy przed przybyciem pogotowia ratunkowego. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli możliwość nabycia umiejętności praktycznych z zakresu radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia, pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach (porażenie prądem, poparzenia, złamania, zwichnięcia, skręcenia itd), przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej według wytycznych ERR (Europejska Rada Resuscytacji). Uczestnicy skorzystając z profesjonalnego sprzętu, fantomów i zestawów do imitacji ran, będą mogli ćwiczyć zakładanie opatrunków i tamowanie krwotoków oraz nauczą się radzić w tzw. stanach nagłych jak utrata przytomności, omdlenia, zakrztuszenia, zadławienia.

czytaj więcej o Pierwsza pomoc przedmedyczna

Formy komediowe i ich rodzaje w filmie amatorskim na podstawie twórczości Jarosława Cyby z kabaretu DNO

godz. 12.00-14.00

 

Spotkanie z twórcą filmów amatorskich, opiekunem AKF- Zagłębie oraz członkiem kabaretu DNO Jarosławem Cybą. W trakcie spotkania będzie można obejrzeć najciekawsze filmy w dorobku kabaretu oraz dowiedzieć się tego, jak powstają i na czym najlepiej skupić się tworząc swój własny film. Głównym założeniem projektu jest zachęcenie wszystkich początkujących miłośników videofilmowania do własnych fabularyzowanych produkcji oraz inwencji twórczych w zakresie amatorskiej sztuki filmowej.

czytaj więcej o Formy komediowe i ich rodzaje w filmie amatorskim na podstawie twórczości Jarosława Cyby z kabaretu DNO

System bezpieczeństwa państwa, a strategie bezpieczeństwa narodowego, obronności i wojskowa - stan obecny i perspektywy

godz. 15.30-17.00

 

Złożona sytuacja polityczna w świecie współczesnym, a także wszechobecne zagrożenie terroryzmem międzynarodowym spowodowały wzrost zapotrzebowania na wiedzę i praktyczne przygotowanie w zakresie bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego. Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe to jedne z najważniejszych przedmiotów badań politologicznych. To dziedzina niezwykle dynamiczna a nowe zagrożenia, które stają przed państwami i instytucjami wymuszają wypracowanie skutecznych strategii i taktyk odpowiedzi na te zagrożenia.
Wykład poświęcony zagadnieniu bezpieczeństwa narodowego. Dowiesz się jakie instytucje i organy są odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa, jak współcześnie pojmowane jest bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe, jak funkcjonują polskie siły zbrojne.

czytaj więcej o System bezpieczeństwa państwa, a strategie bezpieczeństwa narodowego, obronności i wojskowa - stan obecny i perspektywy 

Nasi partnerzy

Patronat honorowy