O konferencji

Do współorganizacji konferencji zaproszono:

• Akademię Sztuki Wojennej w Warszawie
  • Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie
  • Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni
  • Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu
  • Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie
  • Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
  • Politechnikę Rzeszowską, Wydział Zarządzania w Rzeszowie
  • Uniwersytet Obrony w Brnie, Czechy
  • Bałtycką Akademię Obrony w Tartu, Estonia
  • Uniwersytet w Zilinie
  • Wojskową Akademię Lotniczą w Dęblinie, Wydział Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki

Cel konferencji:

Celem konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń oraz sposobu postrzegania bezpieczeństwa Polski w aktualnej sytuacji geopolitycznej przez instytucje oraz środowiska akademickie zaproszone do udziału w konferencji.

W konferencji przewiduje się trzy zasadnicze obszary tematyczne.

• I obszar tematyczny:

Obejmuje zmieniające się uwarunkowania bezpieczeństwa Polski w istniejącej sytuacji geopolitycznej, w tym szanse, wyzwania oraz zagrożenia.

• II obszar tematyczny:

Dotyczy zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski w kontekście realizacji przyjętej polityki zagranicznej.

• III obszar tematyczny:

Skupia się na analizie i ocenie bieżących trendów w systemie obronności państwa, jako kluczowych uwarunkowań zachowania bezpieczeństwa narodowego.

Wynikiem konferencji będzie monografia naukowa, która przyczyni się do przeglądu i usystematyzowania aktualnego stanu wiedzy i doświadczeń praktycznych w powyższych obszarach. Będzie też stanowić wartościowe źródło wiedzy dydaktyczno-naukowej oraz praktycznej.

O Patronat Honorowy poproszono:

• Marszałka Województwa Śląskiego