Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

O Festiwalu Nauki

IV Festiwal Nauki w Olkuszu

 

dr inż. Agnieszka Kurc-Lisiecka

Dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Olkuszu

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest Uczelnią o ponad 20-letniej tradycji. Od samego początku istnienia Władze Uczelni oraz jej Pracownicy przykładają ogromną wagę do popularyzowania nauki, jako ważnego elementu integracji z społecznością lokalną.


W tym roku odbędzie się już XII edycja Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej, którego celem jest przełamywanie hermetycznego języka nauki, pokazując, że nauka może być przyjemna, zrozumiała i pożyteczna dla każdego, jeżeli tylko zostanie przedstawiona w odpowiedni sposób.


W powyższą misję Uczelni wpisuje się również Wydział Zamiejscowy w Olkuszu, który w tym roku - wspólnie z I LI im. Kazimierza Wielkiego w Olkuszu - organizuje IV edycję wydarzenia. W organizacji IV Festiwalu Nauki w Olkuszu, podobnie jak rok temu, wspomaga Nas również II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej.

 

Podczas Festiwalu poruszone zostanie szerokie spectrum zagadnień bliskich społeczeństwu z zakresu ochrony środowiska, prawa, przedsiębiorczości oraz nowych technologii.


Inicjatywa w poprzednich latach cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów i mieszkańców Olkusza oraz powiatu olkuskiego. Jestem głęboko przekonana, że tegoroczna bogata oferta IV Festiwalu Nauki w Olkuszu również spotka się z szerokim zainteresowaniem odbiorców.


Już dzisiaj zapraszam wszystkich mieszkańców Olkusza i okolic do udziału w IV Festiwalu Nauki w Olkuszu.


Wszystkie spotkania są otwarte i bezpłatne.

 

Współorganizatorzy:

 

  

 

 

 

 

IV Festiwal Nauki w Olkuszu organizowany jest wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Za pomoc i zaangażowanie dziękujemy Pani mgr Irenie Majdzie, Dyrektorowi I LO w Olkuszu.Partnerzy:

 


 

 

 

W organizację IV Festiwalu Nauki w Olkuszu czynnie włączyły się również: II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej oraz Zespół Szkół w Olkuszu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

 

Za pomoc i zaangażowanie dziękujemy Pani mgr Iwonie Sroce, Dyrektorowi II LO w Olkuszu oraz Pani mgr Annie Klatt, Dyrektorowi Zespołu Szkół w Olkuszu ZDZ Katowice. 

Nasi partnerzy