O Festiwalu Nauki

IV Festiwal Nauki w Olkuszu

dr inż. Agnieszka Kurc-Lisiecka

Dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Olkuszu

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest Uczelnią o ponad 20-letniej tradycji. Od samego początku istnienia Władze Uczelni oraz jej Pracownicy przykładają ogromną wagę do popularyzowania nauki, jako ważnego elementu integracji z społecznością lokalną.

W tym roku odbędzie się już XII edycja Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej, którego celem jest przełamywanie hermetycznego języka nauki, pokazując, że nauka może być przyjemna, zrozumiała i pożyteczna dla każdego, jeżeli tylko zostanie przedstawiona w odpowiedni sposób.

W powyższą misję Uczelni wpisuje się również Wydział Zamiejscowy w Olkuszu, który w tym roku - wspólnie z I LI im. Kazimierza Wielkiego w Olkuszu - organizuje IV edycję wydarzenia. W organizacji IV Festiwalu Nauki w Olkuszu, podobnie jak rok temu, wspomaga Nas również II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej.

Podczas Festiwalu poruszone zostanie szerokie spectrum zagadnień bliskich społeczeństwu z zakresu ochrony środowiska, prawa, przedsiębiorczości oraz nowych technologii.

Inicjatywa w poprzednich latach cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów i mieszkańców Olkusza oraz powiatu olkuskiego. Jestem głęboko przekonana, że tegoroczna bogata oferta IV Festiwalu Nauki w Olkuszu również spotka się z szerokim zainteresowaniem odbiorców.

Już dzisiaj zapraszam wszystkich mieszkańców Olkusza i okolic do udziału w IV Festiwalu Nauki w Olkuszu.

Wszystkie spotkania są otwarte i bezpłatne.

Współorganizatorzy:

IV Festiwal Nauki w Olkuszu organizowany jest wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Za pomoc i zaangażowanie dziękujemy Pani mgr Irenie Majdzie, Dyrektorowi I LO w Olkuszu.

Partnerzy:

W organizację IV Festiwalu Nauki w Olkuszu czynnie włączyły się również: II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej oraz Zespół Szkół w Olkuszu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Za pomoc i zaangażowanie dziękujemy Pani mgr Iwonie Sroce, Dyrektorowi II LO w Olkuszu oraz Pani mgr Annie Klatt, Dyrektorowi Zespołu Szkół w Olkuszu ZDZ Katowice.