CV i LM w pigułce, Twoje kompendium wiedzy!

Zarejestruj się i pobierz bezpłatnego ebooka

Studenci o ABK

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami studentów, dotyczącymi Akademickiego Biura Karier!

Chciałabym się podzielić ze Studentami WSB radością ze znalezienia pracy! Ostatnie 3 miesiące spędziłam na praktyce z programu Erasmus +. Wróciłam do Polski i postanowiłam podjąć pracę. Wysłałam swoje CV w kilka miejsc ale bez odzewu. Dlatego postanowiłam zajrzeć do Akademickiego Biura Karier. Przyniosłam swoje dokumenty i powiedziałam, gdzie chciałabym pracować. Doskonale się złożyło, bo wraz z koleżanką już następnego dnia otrzymałyśmy od ABK ofertę pracy w nowoczesnym hotelu Holiday Inn Dąbrowa Górnicza. Biuro Karier pośredniczyło w całym procesie. Wszystko zakończyło się sukcesem, propozycję pracy przyjęłam i jestem szczęśliwym członkiem załogi hotelu. Zachęcam wszystkim do odwiedzin w ABK WSB. Tutaj naprawdę pomagają!

Daryiya Bondarenko

Studentka na kierunku Stosunki międzynarodowe (5 semestr)

Już w październiku znalazłam pracę przez Akademickie Biuro Karier WSB. Byłam zaledwie kilka razy w biurze i mówiąc o swoich oczekiwaniach. W ABK udzielono mi fachowych porad, dostałam też odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania. Wystarczył też jeden telefon z ABK do firmy, która byłam zainteresowana, i już w tym samym tygodniu zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. Jestem bardzo zadowolona, praca jest przyjemna, pozwala mi na łączenie pracy ze studiowaniem. Dziękuje bardzo.

Mokhira Kazakowa

Studentka na kierunku Stosunki międzynarodowe (5 semestr)

Akademickie Biuro Karier to miejsce, które powinien odwiedzić każdy student. Nie potrafisz znaleźć pracy? To nad czym się jeszcze zastanawiasz! Biegnij do ABK! Tam spotkasz ludzi kreatywnych, pełnych zaraźliwej, pozytywnej energii.

Moje CV nie było zbyt atrakcyjne, nie potrafiłam "sprzedać" swojego doświadczenia i umiejętności, ale kilka spotkań w ABK sprawiło, że efekt był zaskakujący dla mnie samej. Po metamorfozie mojego CV nastąpiło przedstawienie moich wymagań względem przyszłej posady. Studiuję zarządzanie ze specjalizacją: sprzedaż i marketing, wiec zależało mi, bym mogła wiedze pozyskaną na uczelni przełożyć na praktykę.

Stacjonarny tryb studiów spowodował, że oferty które wcześniej przeglądałam eliminowały mnie z rynku pracy. Przynajmniej tak uważałam, ale dzięki nieocenionej pomocy z ABK minęły zaledwie dwa tygodnie, a ja już zostałam powiadomiona o dwóch ofertach pracy. Jedna tzw. „niewypał”. Druga? Cóż.. Niedługo zaczynam. Praca wśród ludzi, dział sprzedaży i promocji, bezpośredni kontakt z klientem. Praca weekendowa na umowę zlecenie! Czego może chcieć więcej?

Dziękuję serdecznie za pomoc, cierpliwość i ciepły uśmiech, który podnosi na duchu. Gdy my tracimy nadzieję na dobrą prace, w ABK dzieją się cuda!

Polecam każdemu z całego serca.

Wiktoria Czechowska

Studentka kierunku Zarządzanie (3 semestr)

Biuro, które odmieniło moje życie

W poszukiwaniu odpowiedniego miejsca do odbycia praktyk, przemierzałem bezkres internetu. Nie mogłem jednak odnaleźć żadnego, zgadzającego się z moim kierunkiem studiów oraz zainteresowaniami. A jeśli już udawało mi się znaleźć coś interesującego, aplikacja pozostawała bez odzewu.

Postanowiłem pójść z wizytą do Akademickiego Biura Karier - gdzie przyjęły mnie obłędnie miłe panie, które natychmiast udzieliły mi profesjonalnych porad, pomogły udoskonalić moje CV tak, aby wydawało się ono bardziej atrakcyjne.

W niezwykle krótkim czasie udało im się również znaleźć idealne biuro oraz umówić mnie na rozmowę - w biurze tym odbywam właśnie praktyki.

Bartosz Kika

Student na kierunku Stosunki Międzynarodowe (V semestr)

Witam!

Chciałabym się podzielić ze Studentami WSB swoim doświadczeniem w poszukiwaniu pracy. W ostatnim czasie pracowałam w firmie, która zajmuję sprzedażą paneli, okien, drzwi itp. Zdobyłam doświadczenie jako doradca klienta oraz tłumacz polsko-rosyjski. Chciałam jednak iść dalej, liczyłam na nowe możliwości rozwoju, wyzwania. Wysłałam swoje CV w kilka miejsc, ale nie otrzymywałam odpowiedzi. Dlatego postanowiłam zajrzeć do Akademickiego Biura Karier. Przyniosłam swoje dokumenty i powiedziałam, gdzie chciałabym pracować. Doskonale się złożyło, bo następnego dnia otrzymałam zaproszenie na rozmowę. Biuro Karier pośredniczyło w całym procesie. Wszystko zakończyło się sukcesem, propozycję pracy przyjęłam i jestem zadowolona. Zachęcam wszystkich do odwiedzin w ABK w WSB. Tutaj naprawdę pomagają!

Kateryna Kostian

Studentka na kierunku Stosunki międzynarodowe (3 semestr)

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 4.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni

Akademickie Biuro Karier