Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

CV i LM w pigułce, Twoje kompendium wiedzy! 

 

Zarejestruj się i pobierz bezpłatnego ebooka

 
 
 
 
 
 

Aktualności

Artykuły

IBM rekrutuje!

Światowy lider w kreowaniu, rozwijaniu i produkcji najbardziej zaawansowanych technologii informatycznych poszukuje kandydatów do pracy. To wspaniała okazja do zdobycia doświadczenia i podjęcia pracy, dającej niezwykłe perspektywy rozwoju.

 

Informujemy, że trwa nabór na stanowiska:

 

Asystent IT

Asystent IT ze znajomością języka francuskiego

Asystent IT ze znajomością języka niemieckiego

Poszukiwane są również osoby do programu praktyk.

czytaj więcej o IBM rekrutuje!

Wiosna zaczyna się na Targach Pracy!

Targi Pracy i Praktyk Studenckich są jednym z głównych wydarzeń, które przeszły już do tradycji Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna – już jedenasta edycja, znów przyniesie korzyści dla wszystkich uczestników: studenci, uczniowie i inne osoby poszukujące pracy będą mogły w bezpośrednim kontakcie uzyskać niezbędne informacje na temat interesujących ich branż i poszczególnych firm, nawiązać relacje, które będą procentowały w ich późniejszych działaniach networkingowych. Dla pracodawców Targi są coraz chętniej wykorzystywaną okazją do pozyskania nowych kandydatów na pracowników, co w okresie „rynku pracownika” stanowi nie lada wyzwanie.

czytaj więcej o Wiosna zaczyna się na Targach Pracy!

Dyżury sobotnie w ABK, zapraszamy!

W ramach działalności Akademickiego Biura Karier zapraszamy do udziału w indywidualnych spotkaniach z doradcami zawodowymi w celu uzyskania wsparcia w planowaniu ścieżki rozwoju zawodowego, planowaniu kariery zawodowej, radzeniu sobie podczas procesu rekrutacji czy korekty dokumentów aplikacyjnych. Pomożemy przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, określić predyspozycje oraz umiejętności przydatne na rynku pracy. 

 

Służymy informacją, radą, pomocą i  wsparciem!

 

Czekamy na Was w pokoju 320, w godzinach:

 

poniedziałek - wtorek, piątek  godz. 08.00 – 16.00

środa – czwartek 08.00 – 18.00

sobota  08.00 – 16.00

 

Zespół ABK.

Nowy poradnik Praca.pl już dostępny!

Zespół Akademickiego Biura Karier zachęca do zapoznania się z najnowszym poradnikiem praca.pl.

 

Drodzy Studenci! W najnowszym wydaniu poradnika Praca.pl znajdziecie szereg przydatnych wskazówek pomocnych, zarówno w przygotowaniu się do podejmowania decyzji zawodowych, jak i w realizacji Waszych planów zawodowych. Szczególnie polecamy poniższe artykuły:

jak radzić sobie ze stresem, nie tylko na rozmowie kwalifikacyjnej – Rekrutacja bez tremy, Maciej Orłoś dziennikarz prezenter telewizyjny, trener wystąpień publicznych; jak zbudować silną markę osobistą i jednocześnie Jak być ferrari na rozmowie kwalifikacyjnej?, Paweł Tkaczyk, prezes agencji brandingowej; jak unikać problemów zawodowych przez to co publikujemy na Facebooku – 1, 2, 3… rekruter patrzy, Monika Czaplicka szefowa agencji social media Wobuzz.

 

Warto też zapoznać się z aktualnym opisem sytuacji na rynku w następujących branżach: Bankowość i finanse, Beauty & fasion, Budownictwo, inżynieria i produkcja, FMCG, HoReCa i turystyka, IT i nowe technologie, Medycyna, farmacja i biotechnologia, Sieci handlowe oraz Sprzedaż i obsługa klienta.

 

Całość publikacji znajdziecie klikając w link: https://www.praca.pl/poradnik/2018/, zapraszamy też do Akademickiego Biura Karier, do pokoju nr 320 po wersję papierową.


Serdecznie zapraszamy!

Akademickie Biuro Karier w Kinie!

Akademickie Biuro Kariery aktywnie włączyło się w ogólnopolski projekt edukacyjny „Kino na temat”. Jest to cykl spotkań filmowych, podczas których  poruszane są problemy istotne dla młodzieży oraz osób wchodzących w dorosłe życie.

 

W miniony wtorek odbyły się dwie prelekcje dotyczące filmu „Cudowny chłopak” prowadzone przez zespół pracowników ABK. Podczas rozmów z młodzieżą poruszane były tematy akceptacji przez grupę i samoakceptacji oraz kwestie związane ze zjawiskiem wykluczania i przemocy w szkole. W zajęciach udział wzięło ponad 120 osób.

Kolejna edycja prestiżowego programu CRC - Corporate Readiness Certificate, zapisy tylko do 15 lutego!

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej wspólnie z firmami Accenture Delivery Center Poland, IBM, ING Services Polska serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznej edycji CRC - Corporate Readiness Certificate. Zajęcia rozpoczynają się w marcu 2018 roku i potrwają do końca maja (13 tygodni zajęciowych). W ramach programu można skorzystać m. in.  z wykładów i szkoleń z zakresu IT oraz zarządzania IT prowadzonych przez praktyków i ekspertów. Dla najlepszych studentów płatne praktyki i staże w wiodących firmach na rynku. Zapisy do 15 lutego!

czytaj więcej o Kolejna edycja prestiżowego programu CRC - Corporate Readiness Certificate, zapisy tylko do 15 lutego!

Teka Absolwenta - nowy projekt dla niepełnosprawnych absolwentów i studentów

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie – TEKA ABSOLWENTA – Technologia – Efektywność – Kompetencje – Aktywizacja. W ramach kompleksowego wsparcia w zdobyciu zatrudnienia beneficjenci mogą skorzystać z wsparcia ekspertów (trenera pracy, doradcy zawodowego, psychologa, prawnika).

Dodatkowo osoby z niepełnosprawnością ze znacznym i umiarkowanym stopniem mogą wziąć udział w:

• bezpłatnych kursach i szkoleniach zawodowych w tym m. in.: kurs prawa jazdy, kursy językowe, kursy projektowania graficznego, licencja wyceny nieruchomości, uprawnienia elektryczne,

• 3 miesięcznych stażach zawodowych ze stypendium stażowym oraz w uzasadnionych przypadkach wraz z dodatkiem motywacyjnym.

Absolwenci zainteresowani samozatrudnieniem otrzymają wsparcie pomostowe dla osób zakładających własną działalność  gospodarczą.

czytaj więcej o Teka Absolwenta - nowy projekt dla niepełnosprawnych absolwentów i studentów

Przedsiębiorczy studencie, bądź na bieżąco! Jedna firma, jeden przelew do ZUS!

Od 1 stycznia 2018 r. funkcjonuje jeden przelew do ZUS. Każdy płatnik ma do dyspozycji swój indywidualny numer rachunku składkowego, na który wpłaca składki globalnie, bez podziału na poszczególne fundusze. Przelewy nie muszą być, tak jak to się działo dotychczas, dodatkowo opisywane identyfikatorem płatnika (np. NIP) oraz wskazaniem, za który miesiąc jest opłata. Indywidualny numer rachunku składkowego pozwala zidentyfikować każdy przelew. ZUS zaś każdy taki przelew księguje na poszczególne fundusze: Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, Fundusz Zdrowia, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz FEP. Zainteresowany? 

czytaj więcej o Przedsiębiorczy studencie, bądź na bieżąco! Jedna firma, jeden przelew do ZUS!

Praca dla studentów w projekcie „MERKURY 2020”,

Szanowni Studenci,

Koordynator Międzynarodowego Projektu „MERKURY 2020” - Prof. dr hab. inż. Marek Sitarz zaprasza kreatywnych i z pasją Studentów WSB do rekrutacji na następujące stanowiska:

Specjalista ds. finansowych, Specjalista ds. marketingu, Specjalista ds. organizacyjnych. 

Rekrutacja trwa do 11.01.2018 r. Praca zakłada współpracę zarówno on-line jak i stacjonarną, czas trwania współpracy, liczba godzin oraz realizowane zadania będą ustalane ze studentem zgodnie z jego możliwościami.

                                                                                           

czytaj więcej o Praca dla studentów w projekcie „MERKURY 2020”,

„All you need is Java, Girl!” - bezpłatne szkolenie 2-tygodniowe

Accenture Delivery Center Poland, parter Akademickiego Biura Karier zaprasza studentów do udziału w bezpłatnym dwutygodniowym szkoelniu pt.: „All you need is Java, Girl!” Dla najbardziej zaangażowanych uczestników szkolenia będą przygotowane płatne praktyki w katowickim biurze!


Czego się nauczysz?

Poznasz podstawy języka Java; Nauczysz się dobrych praktyk w programowaniu pod okiem doświadczonych programistów; Pracy w zespole i narzędzi które taka prace wspomagają (m.in. JIRA i Git).

czytaj więcej o „All you need is Java, Girl!” - bezpłatne szkolenie 2-tygodniowe 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 4.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni

Nasi partnerzy

Kontakt

Akademickie Biuro Karier

adres: ul. Cieplaka 1c,

41-300 Dąbrowa Górnicza

 

tel: 32 295-93-29

e-mail: abk@wsb.edu.pl