Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Baza IBUK Libra już dostępna!

Baza IBUK Libra już dostępna!

Miło nam poinformować, że Biblioteka Akademicka uzyskała dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA.

Baza  Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

Baza Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

MEDLINE with Full Text jest pełnotekstową bazą z zakresu medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu ochrony zdrowia, nauk przedklinicznych i wielu innych. Baza stosuje klasyfikację MeSH (Medical Subject Headings) i umożliwia wyszukiwanie w opisach ponad 5.600 czasopism biomedycznych.

NASBI - internetowa wypożyczalnia specjalistycznych e-booków dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

NASBI - internetowa wypożyczalnia specjalistycznych e-booków dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

NASBI jest internetową biblioteką e-booków, skierowaną do szerokiego grona czytelników, dla których wiedza i rozwój osobisty przełożone na naukowe i zawodowe kompetencje są kluczowe w postrzeganiu swojej przyszłości.

Wypożyczalnia tradycyjna i samoobsługowa (RFID)

Wypożyczalnia jest centralnym miejscem dysponowania zasobami bibliotecznymi i centrum obsługi użytkowników. Agenda całkowicie zautomatyzowana tak w zakresie prezentowania zasobów poprzez elektroniczny katalog biblioteczny, jak w zakresie obsługi użytkowników umożliwia:

  • Rejestrację i aktywację konta użytkownika w systemie bibliotecznym ProLib,
  • Obsługę w zakresie wypożyczania zamówionych zasobów, zwrotów i prolongat.
  • Rozliczenie wszelkich zobowiązań względem biblioteki.

 

WYPOŻYCZALNIA SAMOOBSŁUGOWA (RFID)

 

Wypożyczalnia od 2011 dysponuje radiowym system zabezpieczania i informacji o zasobach(RFID). Dzięki temu ogromna część  zasobów bibliotecznych funkcjonuje dla użytkowników  w wolnym dostępie. Daje to użytkownikom możliwość samodzielnych wypożyczeń i zwrotów poprzez urządzenia przystosowane do samoobsługi bibliotecznej.
 

               

 

>>> zobacz instrukcję samodzielnego wypożyczania książek

>>> zobacz instrukcję samodzielnych zwrotów wypożyczonych dokumentów 

epnp

Nasi partnerzy