Baza IBUK Libra już dostępna!

Miło nam poinformować, że Biblioteka Akademicka uzyskała dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA.

Baza  Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

Baza Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

MEDLINE with Full Text jest pełnotekstową bazą z zakresu medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu ochrony zdrowia, nauk przedklinicznych i wielu innych. Baza stosuje klasyfikację MeSH (Medical Subject Headings) i umożliwia wyszukiwanie w opisach ponad 5.600 czasopism biomedycznych.

NASBI - internetowa wypożyczalnia specjalistycznych e-booków dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

NASBI jest internetową biblioteką e-booków, skierowaną do szerokiego grona czytelników, dla których wiedza i rozwój osobisty przełożone na naukowe i zawodowe kompetencje są kluczowe w postrzeganiu swojej przyszłości.

Zbiory biblioteczne

Biblioteka Akademicka im. prof. Jerzego Altkorna Akademii WSB oferuje swoim użytkownikom księgozbiór z różnych dziedzin wiedzy, przede wszystkim tych, które reprezentowane są na naszej Uczelni. Jednak oprócz księgozbioru naukowego, mamy w posiadaniu audiobooki czy filmy dvd. Szczegółowo księgozbiór został opisany poniżej.

Książki

Biblioteka jest doskonale przygotowana do wypełniania funkcji edukacyjnej. Posiada bogaty, nowoczesny i różnorodny księgozbiór, którego profil jest dostosowany do prowadzonych w uczelni kierunków. Składa się on w dużej mierze z podręczników i skryptów akademickich. Zakres tematyczny to: Bankowość, Finanse, Zarządzanie i Logistyka, Ekonomia, Unia Europejska, Gospodarka,  Marketing, Prawo, Polityka, Socjologia, Praca, Rachunkowość, Psychologia, Matematyka, Statystyka, Pedagogika, Informatyka, Medycyna, Język Angielski, Język niemiecki, Nieruchomości, Controlling, Nauki Ścisłe i Przyrodnicze, Religia, Sztuka, Kultura, Etyka,

Oprócz zbiorów naukowych Biblioteka gromadzi i udostępnia swoim użytkownikom: literaturę piękną w języku polskim i angielskim, poradniki psychologiczne oraz biznesowe, publicystykę.

Czasopisma

W czytelni Biblioteki dostępnych jest ponad 170 tytułów czasopism. Większość z nich to czasopisma w wersji tradycyjnej, z których korzystać można jedynie na miejscu.  Zbiory te nie podlegają wypożyczeniu. Pozostała część to tytuły pełno tekstowe - w wersji elektronicznej - dostępne na stronie wydawcy, z których czytelnik ma możliwość korzystania również poza Uczelnią. Periodyki gromadzone są zgodnie z kierunkami kształcenia na Uczelni.

Sukcesywnie tworzona jest baza artykułów z czasopism udostępnianych w Bibliotece. Stanowi to dla użytkowników ułatwienie podczas wyszukiwania potrzebnych materiałów.

Audiobooki

Biblioteka oferuje swoim użytkownikom szeroki wybór audiobooków. W zbiorach tych znaleźć można beletrystykę w języku polskim, beletrystykę w języku angielskim, kursy językowe, literaturę dla dzieci i młodzieży oraz poradniki. W czasach kiedy książka elektroniczna zyskuje coraz szersze grono odbiorców zasób ten stanowi doskonałą alternatywę dla użytkownika.

Filmy DVD

Placówka posiada bogatą kolekcję filmów. Zbiór liczący ponad 130 tytułów podzielony jest na dwa główne działy :

- filmy fabularne – reprezentujące takie gatunki filmowe jak: komedia, thriller, Science fiction, horror, film sensacyjny, melodramat;

-filmy dokumentalne –  znanych dokumentalistów jak Werner Herzog, Jorgen Loth.

Normy

Biblioteka WSB wychodząc naprzeciw potrzebom naukowym studentów gromadzi i udostępnia, w formie tradycyjnej oraz elektronicznej zbiór ponad 20 norm z takich dziedzin wiedzy jak:  informatyka, technika, logika. Do norm w postaci elektronicznej użytkownicy mają dostęp przez stronę internetową Biblioteki, z każdego komputera w sieci uczelnianej.

epnp