Nowa baza testowa

Zapraszamy do testowania nowej bazy elektronicznej. Dostęp testowy możliwy do 14 kwietnia 2017 r. NIE PRZEGAP!

Nowa baza testowa

Zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do bazy elektronicznej z ebookami. Dostęp do 31.03.2017 r.

Baza IBUK Libra już dostępna!

Miło nam poinformować, że Biblioteka Akademicka uzyskała dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA.

Bezpłatny dostęp testowy do kolekcji 150.000 książek elektronicznych EBSCO

Do 31 marca Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej ma otwarty dostęp do wielodziedzinowej bazy ponad 150.000 książek elektronicznych EBSCO Academic Collection

Baza  Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

Baza Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

MEDLINE with Full Text jest pełnotekstową bazą z zakresu medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu ochrony zdrowia, nauk przedklinicznych i wielu innych. Baza stosuje klasyfikację MeSH (Medical Subject Headings) i umożliwia wyszukiwanie w opisach ponad 5.600 czasopism biomedycznych.

NASBI - internetowa wypożyczalnia specjalistycznych e-booków dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

NASBI jest internetową biblioteką e-booków, skierowaną do szerokiego grona czytelników, dla których wiedza i rozwój osobisty przełożone na naukowe i zawodowe kompetencje są kluczowe w postrzeganiu swojej przyszłości.

E-źródła

Zapraszamy do korzystania z baz zakupionych dla instytucji akademickich w Polsce przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach licencji krajowej. Można z nich korzystać na kilkudziesięciu rozmieszczonych w Bibliotece stanowiskach komputerowych z dostępem do Internetu oraz w sieci uniwersyteckiej.

Prezentacja na temat wybranych baz danych

Linki do źródeł umieszczone są na platformie Wirtualna Biblioteka Nauki. Są to bazy:

Zachęcamy również do korzystania z zakupionych przez Bibliotekę źródeł elektronicznych:

Wymienione bazy danych dostępne są w uniwersyteckiej sieci komputerowej.

Uwaga! Istnieje możliwość korzystania ze źródeł elektronicznych także ze stanowisk komputerowych znajdujących się poza siecią Uczelnianą (np. komputerów domowych). W tym celu prosimy o kontakt z Biblioteką biblioteka@wsb.edu.pl

Polecamy skorzystać z systemu informacji o elektronicznych źródłach dostępnych za pośrednictwem Biblioteki:

• BAZY DOSTĘPNE W SIECI UCZELNIANEJ
  • BAZY OGÓLNODOSTĘPNE
  • BAZY TESTOWANE
  • BAZY BIBLIOGRAFICZNE I BIBLIOMETRIA
  • E-BOOKI
  • CIEKAWE LINKI

Prosimy o dzielenie się uwagami na temat źródeł z Biblioteką: biblioteka@wsb.edu.pl.

Czekamy również na wszelkie inne sugestie dotyczące gromadzenia i udostępniania elektronicznych źródeł w Bibliotece.

epnp