Baza IBUK Libra już dostępna!

Miło nam poinformować, że Biblioteka Akademicka uzyskała dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA.

Baza  Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

Baza Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

MEDLINE with Full Text jest pełnotekstową bazą z zakresu medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu ochrony zdrowia, nauk przedklinicznych i wielu innych. Baza stosuje klasyfikację MeSH (Medical Subject Headings) i umożliwia wyszukiwanie w opisach ponad 5.600 czasopism biomedycznych.

NASBI - internetowa wypożyczalnia specjalistycznych e-booków dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

NASBI jest internetową biblioteką e-booków, skierowaną do szerokiego grona czytelników, dla których wiedza i rozwój osobisty przełożone na naukowe i zawodowe kompetencje są kluczowe w postrzeganiu swojej przyszłości.

EMIS

EMIS Polska -Emerging Markets Information Service

Serwis zawiera wiadomości dotyczące rynków około 60 krajów Europy Środkowej i Wschodniej, Azji, Ameryki Łacińskiej oraz Bliskiego Wschodu. Skupia publikacje odnoszące się do wiadomości ekonomicznych, finansowych i politycznych. Użytkownicy mają dostęp do pełnych tekstów artykułów prasowych (Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej, Gazety Prawnej, Wprost, Newsweeka i in.) i agencyjnych, sprawozdań finansowych spółek, notowań giełdowych, statystyk oraz danych makroekonomicznych, uzyskanych bezpośrednio ze znaczących źródeł informacji krajowych i międzynarodowych. Dodatkowymi atutami  EMIS są obszerne archiwa od roku 1995. Użytkownicy mają dostęp tylko do serwisu Polska.

Serwis podzielony jest na kilka działów tematycznych:

Firmy - informacje o firmach, sprawozdania finansowe spółek publicznych i niepublicznych (Notoria, Monitor Polski B), notowania giełdowe, statystyki, dane dotyczące konkurencji, odbiorców i dostawców, jak również potencjalnych celów inwestycyjnych, analizy podmiotów krajowych, europejskich i amerykańskich,

Aktualności - teksty napływających w trybie ciągłych doniesień agencji informacyjnych, artykułów prasowych,

Sektory - raporty i analizy branżowe,

Makroekonomia - analizy danych makroekonomicznych, uzyskiwane z wiodących źródeł informacji krajowych i międzynarodowych, pozwalają na wnikliwą i staranną ocenę bieżącej oraz przyszłej sytuacji gospodarczej,

Rynki finansowe - informacje dotyczące rynku kapitałowego i pieniężnego,

Prawo - pełne teksty Dziennika Ustaw, Monitora Polskiego, Gazety Prawnej od 1998 roku,

Analizy - pełne teksty analiz firm, sektorów oraz  źródła analityczne dotyczące tych obszarów,

Źródła - wszystkie dostępne w serwisie czasopisma, gazety i inne publikacje.

Z serwisu można korzystać bez ograniczeń w sieci uczelnianej – jest również możliwość skorzystania z bazy w domu poprzez uzyskanie jednorazowego  – dla studentów trzydniowego kodu dostępu do bazy.

epnp