Bazy Ogólnodostępne

Czy wiesz, że masz bezpłatny dostęp do wielu baz z różnych dziedzin wiedzy ? Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy...

Baza EMIS

Korzystając z bazy EMIS masz m.in. dostęp do aktualnych artykułów z wybranych czasopism i gazet. Wejdź i zobacz !

Bazy Elektroniczne

Zapraszamy do korzystania z baz zakupionych dla naszej instytucji. Można z nich korzystać na kilkunastu rozmieszczonych w Bibliotece stanowiskach komputerowych z dostępem do Internetu oraz w sieci Uczelnianej .

ProQuest

Bazy ABI/INFORM Complete zawierają opisy bibliograficzne, abstrakty i pełne teksty artykułów zaczerpnięte z czasopism ukazujących się w Ameryce Północnej, Azji, Australii i Europie.

Dostępne są trzy moduły bazy:

• ABI/INFORM Global (ok. 3000 tytułów czasopism od 1971 r.)
  • ABI/INFORM Trade & Industry (ok. 1200 tytułów czasopism od 1971 r.)
  • ABI/INFORM Dateline (ok. 190 tytułów biznesowych czasopism lokalnych, regionalnych z USA    i Kanady - od 1985)

W kolekcji znajdują się tysiące pełnotekstowych czasopism, rozpraw, dokumentów roboczych, kluczowych czasopism biznesowych i ekonomicznych, takich jak The Economist i Sloan Management Review, raporty krajowe i branżowe oraz główne źródła wiadomości, takie jak Wall Street Journal. Międzynarodowy zasięg bazy daje badaczom pełny obraz firm i trendów biznesowych na całym świecie.

Z serwisu można korzystać w sieci uczelnianej.

epnp