Baza IBUK Libra już dostępna!

Miło nam poinformować, że Biblioteka Akademicka uzyskała dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA.

Baza  Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

Baza Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

MEDLINE with Full Text jest pełnotekstową bazą z zakresu medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu ochrony zdrowia, nauk przedklinicznych i wielu innych. Baza stosuje klasyfikację MeSH (Medical Subject Headings) i umożliwia wyszukiwanie w opisach ponad 5.600 czasopism biomedycznych.

NASBI - internetowa wypożyczalnia specjalistycznych e-booków dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

NASBI jest internetową biblioteką e-booków, skierowaną do szerokiego grona czytelników, dla których wiedza i rozwój osobisty przełożone na naukowe i zawodowe kompetencje są kluczowe w postrzeganiu swojej przyszłości.

Korzystanie z katalogu OPAC

Korzystanie z katalogu elektronicznego OPAC:

>> DOKŁADNA INSTRUKCJA ZAMAWIANIA, PROLONGATY i REZERWACJI KSIĄŻEK <<

Zamawianie:

Proces zamawiania składa się z kilku etapów:

• Wyszukanie książki przy wykorzystaniu indeksów
  • Sprawdzenie dostępności wybranej pozycji (opcja: status).
  • Zalogowanie się do systemu za pomocą
  • W zależności od statusu książki - zamówienie jej do wypożyczenia
  • Wybranie miejsca dostarczenia zamówionego dokumentu.
  • Wysłanie zamówienia.
  • Wylogowanie się z systemu

UWAGA !!

Czas oczekiwania na dokumenty 15 - 45 min.

Po realizacji zamówiony dokument oczekuje na odbiór 3 dni.

Odbiór książek

• Studenci z ważną legitymacją studencką
  • Studenci studiów podyplomowych i doktoranci - karta biblioteczna wydana przez bibliotekę lub dowód osobisty

UWAGA!!

Odbiór książek może dokonać właściciel konta bibliotecznego lub osoba upoważniona z podpisanym oświadczeniem

Prolongata

• Zalogowanie się do systemu
  • Wejście na "Moje konto"
  • Wybranie zakładki Prologaty
  • W tabeli wypożyczonych pozycji, będzie akcja prolonguj. Klikając w nią, pojawi się nowy termin zwrotu

Rezerwacje

• Zalogowanie się do systemu
  • Tytuł, który jest wypozyczony prez innego czytelnika użyj opcji zarezewuj dowolny dokument (znajdujący sie pod opisem)
  • System poinformuje Cię, o tym ile osób przed Tobą zarezerwowało ten dokument i którą w kolejności jesteś osobą oczekującą.

Zwroty

• Zwrotu dokonują Państwo w Bibliotece przy ladzie bibliotecznej lub w samoobsługowej wrzutni znajdującej się z prawej strony po wejściu do Biblioteki

epnp