Baza IBUK Libra już dostępna!

Miło nam poinformować, że Biblioteka Akademicka uzyskała dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA.

Baza  Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

Baza Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

MEDLINE with Full Text jest pełnotekstową bazą z zakresu medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu ochrony zdrowia, nauk przedklinicznych i wielu innych. Baza stosuje klasyfikację MeSH (Medical Subject Headings) i umożliwia wyszukiwanie w opisach ponad 5.600 czasopism biomedycznych.

NASBI - internetowa wypożyczalnia specjalistycznych e-booków dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

NASBI jest internetową biblioteką e-booków, skierowaną do szerokiego grona czytelników, dla których wiedza i rozwój osobisty przełożone na naukowe i zawodowe kompetencje są kluczowe w postrzeganiu swojej przyszłości.

Szkolenie biblioteczne

Szkolenia biblioteczne maja na celu zapoznanie użytkownika z narzędziami i systemami. Skierowane są do wszystkich użytkowników, którzy chcą sprawnie korzystać z Biblioteki i jej zasobów.

W czasie szkolenia użytkownicy zaznajamiani są z:

• zasadami  korzystania ze zbiorów i usług Biblioteki
  • wyszukiwaniem informacji
  • katalogiem elektronicznego
  • zasobami wirtualnymi dostępnymi w Bibliotece, takimi jak: e-booki, bazy elektroniczne, rozproszone naukowe zasoby sieciowe.

Obowiązkowe szkolenie biblioteczne skierowane jest do studentów I roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego oraz drugiego stopnia.

Warunki zaliczenia przedmiotu:

Warunkiem otrzymania wpisu ze szkolenia bibliotecznego jest:

1. zapisanie się do biblioteki poprzez elektroniczny formularz rejestracyjny i dokonanie aktywacji swojego konta bibliotecznego osobiście w bibliotece
    oraz
  2. zamówienie ze swojego indywidualnego konta bibliotecznego przynajmniej jednej publikacji.

Osoby chętne mogą umówić się na indywidualne szkolenie w zakresie posługiwania się wybranymi narzędziami, kontaktując się telefonicznie pod nr  295 93 56 lub drogą mailową biblioteka@wsb.edu.pl

Studenci z Wydziałów Zamiejscowych z Żywca, Krakowa i Częstochowy WSB:

Szkolenie Biblioteczne dostępne tylko na platformie e-learningowej.

epnp