Baza IBUK Libra już dostępna!

Miło nam poinformować, że Biblioteka Akademicka uzyskała dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA.

Baza  Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

Baza Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

MEDLINE with Full Text jest pełnotekstową bazą z zakresu medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu ochrony zdrowia, nauk przedklinicznych i wielu innych. Baza stosuje klasyfikację MeSH (Medical Subject Headings) i umożliwia wyszukiwanie w opisach ponad 5.600 czasopism biomedycznych.

NASBI - internetowa wypożyczalnia specjalistycznych e-booków dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

NASBI jest internetową biblioteką e-booków, skierowaną do szerokiego grona czytelników, dla których wiedza i rozwój osobisty przełożone na naukowe i zawodowe kompetencje są kluczowe w postrzeganiu swojej przyszłości.

Usługi

Biblioteka Akademicka Wyższej Szkoły Biznesu oferuje szeroki zakres usług informacyjno-bibliotecznych:

• wypożyczanie książek realizowane w oparciu o komputerowy katalog OPAC
  • udostępnianie zbiorów na miejscu w czytelni
  • wypożyczanie książek w systemie wypożyczeń międzybibliotecznych
  • usługi informacyjne: katalogowe, bibliograficzne i inne realizowane w tradycyjny sposób oraz za pośrednictwem www
  • udostępnianie źródeł elektronicznych
  • kwerendy biblioteczne - sporządzanie zestawień bibliograficznych dla pracowników naukowych oraz studentów
  • szkolenia biblioteczne studentów I roku studiów
  • szkolenia grup seminaryjnych w zakresie poszukiwania i wykorzystywania źródeł
  • organizowanie wystaw oraz wykładów tematycznych
  • realizacja praktyk studenckich oraz zawodowych
  • oprowadzanie po gmachu Biblioteki wycieczek szkolnych i gości Uniwersytetu,
  • usługi kserograficzne

Opracowanie kwerend

Biblioteka  w oparciu o o polskie i światowe zasoby naukowe:

• bazy elektroniczne pełnotekstowe i bibliograficzne
  • bazy Open Access, repozytoria, archiwa i biblioteki cyfrowe
  • zasób wydawnictw zwartych
  • wydawnictwa ciągłe i tworzona Bibliografię Zawartości Czasopism

udziela informacji w zakresie gromadzenia literatury naukowej do prac dyplomowych.

Wszyscy zainteresowani pozyskaniem informacji naukowej otrzymują zestawienie bibliograficzne i linki do znalezionych pełnych tekstów książek, artykułów, raportów itp. na skrzynkę pocztową.

Z usług informacyjnych mogą korzystać:

- studenci WSB,

- słuchacze studiów podyplomowych WSB,

- doktoranci,

- pracownicy WSB.

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza kwerendy i przesłanie na adres:

biblioteka@wsb.edu.pl

Skaner

Czytelnia dysponuje również ogólnodostepnym stanowiskiem wyposazonym w skaner i mozliwość korzystania z poczty elektronicznej.

Korzystanie ze skanera jest bezpłatne.

epnp