Baza IBUK Libra już dostępna!

Miło nam poinformować, że Biblioteka Akademicka uzyskała dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA.

Baza  Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

Baza Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

MEDLINE with Full Text jest pełnotekstową bazą z zakresu medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu ochrony zdrowia, nauk przedklinicznych i wielu innych. Baza stosuje klasyfikację MeSH (Medical Subject Headings) i umożliwia wyszukiwanie w opisach ponad 5.600 czasopism biomedycznych.

NASBI - internetowa wypożyczalnia specjalistycznych e-booków dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

NASBI jest internetową biblioteką e-booków, skierowaną do szerokiego grona czytelników, dla których wiedza i rozwój osobisty przełożone na naukowe i zawodowe kompetencje są kluczowe w postrzeganiu swojej przyszłości.

Wypożyczalnia międzybiblioteczna

I. Informacje ogólne

Biblioteka umożliwia korzystanie ze zbiorów innych bibliotek krajowych dla celów naukowych drogą wypożyczania międzybibliotecznego.

W ramach wypożyczalni sprowadzamy:

* książki,

* odbitki artykułów czasopism

* oraz inne materiały, których nie posiada we własnych zbiorach Biblioteka Akademicka WSB.

Z Wypożyczalni międzybibliotecznej mogą korzystać:

* pracownicy naukowi WSB

* pracownicy administracyjni WSB
* studenci WSB
* słuchacze studiów podyplomowych WSB

* doktoranci

Chętnych prosimy o wypełnienie

REWERSU WYPOŻYCZEŃ MIĘDZYBIBLIOTECZNYCH

Wypełniony rewers proszę wysłać na adres: biblioteka@wsb.edu.pl lub przynieść do Biblioteki Akademickiej WSB

II. Informacje dla czytelników

Realizacja zamówienia:

• Aby złożyć zamówienie należy wypełnić pobrany powyżej rewers wypożyczalni międzybibliotecznej, podając dokładny opis bibliograficzny publikacji i odesłać na wskazany adres mailowy.
  • Po złożeniu przez Bibliotekę zamówienia w innej instytucji czytelnik zostanie powiadomiony o wysłanym zamówieniu.
  • O realizacji zamówienia i nadejściu książki czytelnik jest powiadamiany telefonicznie lub pocztą e-mail.
  • Sprowadzone materiały biblioteczne udostępniane są wyłącznie w Czytelni.
  • W przypadku konieczności dłuższego korzystania z książek istnieje możliwość prolongaty.

III. Informacje dla bibliotek krajowych:

Biblioteka Akademicka WSB udostępnia swoje zbiory na zasadzie wypożyczania międzybibliotecznego zamiejscowego we współpracy z innymi bibliotekami krajowymi.

Wypożyczaniu międzybibliotecznemu nie podlegają zbiory czytelniane. W uzasadnionych przypadkach, wymagających indywidualnego rozpatrzenia, materiały te mogą zostać wypożyczone.

Zamówienia powinny być składane na rewersach międzybibliotecznych i odesłane na adres: biblioteka@wsb.edu.pl

Wypożyczanie dla bibliotek krajowych jest bezpłatne.

Za wypożyczane materiały całkowitą odpowiedzialność ponosi biblioteka zamawiająca. Materiały biblioteczne mogą być udostępniane wyłącznie w czytelni biblioteki zamawiającej.

Biblioteki, które są zainteresowane formalnym potwierdzeniem współpracy prosimy o odesłanie druku porozumienia.
Druk do pobrania: Porozumienie

Porozumienia o współpracy w zakresie wypożyczeń międzybibliotecznych prosimy o odesłanie na adres:

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Biblioteka Akademicka