JETSET (General English)

• Certyfikaty JETSET potwierdzające znajomość języka angielskiego opierają się na egzaminach testujących podstawowe umiejętności kandydatów, dla których angielski nie jest językiem ojczystym.
  •  Egzaminy zostały zaprojektowane tak, aby wspomagały rozwój i umożliwiały ocenę zdolności komunikacyjnych kandydata.
  • Testy są przeprowadzane na prawach egzaminu o rosnącym stopniu trudności i obejmują 4 podstawowe obszary języka: rozumienie ze słuchu, mówienie, czytanie oraz pisanie.
  • Egzaminy są skierowane do uczniów zaczynających przygodę z językiem angielskim od poziomu podstawowego (w wieku 6 lat) i pozwalają na kontynuację nauki do poziomu zdefiniowanego przez europejski system opisu kształcenia językowego CEF jako „użytkownik niezależny” (w wieku 16 lat).
  • Do poziomu 4-go egzamin jest oferowany w dwóch wersjach do wyboru: JET (Junior English Test) dla uczniów w wieku 6-16 lat, oraz SET (Senior English Test) dla osób dorosłych. Trzy  najbardziej zaawansowane poziomy (5- poziom B2, 6- poziom C1 i 7- poziom C2) są niezależne od wieku zdającego.
  • Każdy z poziomów składa się z dwóch obowiązkowych elementów (test rozumienia ze słuchu oraz połączony test umiejętności pisania i czytania) oraz jednego elementu nieobowiązkowego (test ustny).
  • Na certyfikacie umieszczane są oceny procentowe uzyskane za każdy element egzaminu. Takie rozwiązanie stanowi dużą zachętę do dalszej nauki, szczególnie dla początkujących.