Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Cele i zadania CNiBA

Centrum Nauki i Biblioteka Akademicka

 

Centrum Nauki i Biblioteka Akademicka (iBA) to nowoczesny ośrodek

będący źródłem innowacyjności  i rozwoju naukowego Uczelni. Centrum zostało utworzono w celu promowania dokonań oraz badań środowiska akademickiego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. CNiBA przyczynia się do dynamicznego rozwoju społeczności oraz gospodarki regionalnej. Na jego strukturę składa się: Dział Nauki, Wydawnictwo Naukowe WSB (WN WSB) i Biblioteka Akademicka.

 

Cele CNiBA:

 1. Podstawowym celem funkcjonowania CNiBA jest koordynacja działań i przedsięwzięć o charakterze naukowym, wydawniczym, jak również gromadzenie oraz udostępnianie zbiorów w regionie, kraju i relacjach międzynarodowych Uczelni.
 2. Centrum kreuje nowe standardy zarządzania wiedzą oraz upowszechniania informacji naukowej w oparciu o najnowsze technologie informatyczne.
 3. Centrum zapewnia koordynację oraz współdziałanie Działu Nauki, Wydawnictwa Naukowego WSB i Biblioteki Akademickiej.
 4. Centrum przyczynia się do zwiększenia roli Uczelni w krajowych oraz międzynarodowych relacjach naukowych.
 5. Centrum zapewnia gromadzenie i udostępnianie równolegle wszystkich typów dokumentów, niezależnie od nośnika, na jakim się znajdują – niezbędnych do realizacji programów studiów Uczelni, rozwoju naukowego kadry, edukacji ustawicznej oraz  działań edukacyjno – kulturowych w regionie.

 

Zadania szczegółowe CNiBA:

 1. Prowadzenie działalności naukowej poprzez koordynowanie badań naukowych oraz prac rozwojowych.
 2.  Prowadzenie we współpracy z otoczeniem społeczno – gospodarczym badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz gospodarki.
 3.  Prowadzenie działalności wydawniczej w Uczelni obejmującej wydawanie monografii, publikacji zwartych, czasopism naukowych.
 4.  Promocję i dystrybucjaę wydawnictw uczelnianych.
 5. Organizacja wystaw, warsztatów, spotkań naukowych i kulturalnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
 6.  Pełnienie roli otwartego naukowego ośrodka interdyscyplinarnego dostępnego dla całej społeczności regionalnej.

 

Struktura Centrum:
Struktura Centrum Nauki 

Nasi partnerzy