Osoby niepełnosprawne ruchowo

Infrastruktura Uczelni jest w pełni dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych studentów poprzez:

• Dostosowanie architektoniczne pomieszczeń dydaktycznych oraz korytarzy umożliwiających swobodne i bezpieczne poruszanie się osób niepełnosprawnych po terenie Uczelni. Wszystkie pomieszczenia usytuowane są w jednym gmachu, co gwarantuje bezproblemowe poruszanie się pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami.
  • Usytuowanie parkingu oraz specjalnych podjazdów w pobliżu Uczelni.
  • Windy umożliwiające łatwe przemieszczanie się pomiędzy piętrami budynku.
  • W pełni nowoczesne sale audytoryjne, ćwiczeniowe, laboratoria komputerowe oraz multimedialne laboratoria językowe, oraz laboratorium translatoryczne. Wszystkie pomieszczenia dydaktyczne wyposażone są w podstawowe pomoce dydaktyczne oraz urządzenia do prezentacji materiałów dydaktycznych w różnych formach zarówno w formie wizualnej (rzutniki pisma, projektory multimedialne, tablice interaktywne) oraz dźwiękowej (system nagłośnienia, odtwarzacze: płyt DVD, kaset video, kaset magnetofonowych i płyt CD).

Specjalnie przystosowane toalety na potrzeby osób niepełnosprawnych znajdujące się na każdym piętrze Uczelni.

Studenci niepełnosprawni ruchowo mogą liczyć na:

• Pomoc ze strony Koordynatora ds. Osób Niepełnosprawnych,
  • Organizację egzaminów i zaliczeń w formie zaadaptowanej do niepełnosprawności (np. zamianę formy egzaminu na inną, zdawanie przy użyciu komputera, wydłużenie czasu trwania),
  • Współpracę Koordynatora ds. osób niepełnosprawnych z wykładowcami, opracowanie wskazówek dydaktycznych, uwzględniających indywidualne potrzeby studenta,
  • Lektoraty z języka angielskiego prowadzone metodami alternatywnymi z użyciem najnowszych technologii i prowadzone w specjalistycznym laboratorium translatorycznym z wykorzystaniem tablicy interaktywnej,
  • Możliwość podwyższenia swojej kondycji fizycznej poprzez zajęcia na siłowni i sali fitness oraz basenu,
  • Korzystanie z zintegrowanego systemu informatycznego w ramach którego, każdy student dysponuje dostępem do indywidualnego konta uczelnianego. Takie konto studenckie pozwala studentowi za pomocą Internetu na sprawdzenie planu zajęć, terminów sesji zaliczeniowo-egzaminacyjnej czy konsultacji, uzyskać informację o ocenach i płatnościach, pozwala skontaktować się z opiekunem semestru czy wykładowcą, a także zamówić książki w bibliotece. Za pomocą Internetu można również zapisać się na studia poprzez rekrutację on-line,
  • Możliwość skorzystania z bogatego systemy stypendialnego oferowanego przez Uczelnię.

Zasada poufności

Centrum ds. osób niepełnosprawnych współpracuje ze studentami w procesie poszukiwania indywidualnych i optymalnych rozwiązań. Konsultacje odbywają się w warunkach zapewniających dyskrecję. Wszelkie informacje przekazywane przez studentów podlegają zasadzie poufności.