Praktyki i praca

Akademickie Biuro Karier stworzone zostało w celu pomocy studentom w kształtowaniu ich kariery zawodowej. Jego działalność skupia się przede wszystkim na rozwiązywaniu wszelkich dylematów przed jakimi stoją dzisiaj młodzi ludzie, a które związane są z podejmowaniem ważnych, życiowych decyzji. Wiążą się one głównie z wyborem odpowiedniej ścieżki rozwoju zawodowego. Ten wybór dotyczy zarówno sprecyzowania działalności, w jakiej dana osoba mogłaby się zawodowo realizować jak i możliwości oraz sposobów wejścia do konkretnej branży. W  Akademickim Biurze Karier uzyskasz porady jak i gdzie szukać pracy, jak zdobyć pierwsze cenne doświadczenie zawodowe, jak ukierunkować swoją karierę tak, by w przyszłości robić to co daje, poza wysokimi zarobkami, satysfakcję z wykonywanej pracy. Przychodząc do ABK możesz liczyć na uzyskanie bezpłatnej pomocy w następujących zakresach:

• pośrednictwo pracy dla osób niepełnosprawnych,
  • pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych,
  • konsultacje przed rozmową kwalifikacyjną,
  • badanie predyspozycji zawodowych,
  • określenie ścieżki kariery zawodowej,
  • dobór szkoleń, planowanie dalszej edukacji,
  • konsultacje doradcy zawodowego,
  • dostęp do ogłoszeń o pracę, staże, praktyki.

Szczegółowe informacje na temat działalności ABK znajdują się na stronie: http://www.wsb.edu.pl/index.php?idg=abk