Przygotowanie do egzaminów

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom przygotowaliśmy serię profesjonalnych kursów przygotowujących do egzaminów językowych:

Kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge - FCE oraz CAE

Szkoła Języków Obcych  Akademii WSB oferuje kompleksowe usługi szkoleniowe i egzaminacyjne. Nasze doświadczenie jest gwarancją profesjonalizmu i wysokiej efektywności.

First Certificate in English (FCE) to jeden z najpopularniejszych angielskich certyfikatów językowych na poziomie średnio-zaawansowanym wyższym (upper intermediate), wydawanych bezterminowo na podstawie testu złożonego z pięciu części:

• Reading - czytanie ze zrozumieniem (1 godz.)
  • Writing - pisanie (1 godz. 20 min)
  • Use of English - test gramatyczny z zastosowania struktur językowych (45 min)
  • Listening - słuchanie (ok. 40 min)
  • Speaking - mówienie (ok. 14 min)

Za każdą część egzaminu można uzyskać po tyle samo punktów (40 za każdą część, w sumie 200).

Na podstawie testu wydawane są oceny pozytywne A, B i C, oraz oceny negatywne D i E. Aby zdać egzamin na ocenę C, kandydat musi zdobyć co najmniej około 60% wszystkich punktów.

Certificate in Advanced English (CAE) to jeden z najpopularniejszych angielskich certyfikatów językowych na poziomie zaawansowanym, z naciskiem na umiejętności praktyczne. Od grudnia 2008 roku egzamin składa się z następujących części:

• Reading - czytanie ze zrozumieniem. Trwa 1 h 15 min.
  • Writing - pisanie. W tej części należy stworzyć własne teksty w języku angielskim na zadane tematy. Trwa 1 h 30 minut.
  • English in Use - test gramatyczno-leksykalny. Trwa 1 h.
  • Listening - słuchanie. Składa się z 4 nagrań, każde odtwarzane dwukrotnie. Trwa ok. 40 minut.
  • Speaking - mówienie. Trwa ono ok. 14-15 minut, odbywa się w parach, jako jedyna część egzaminu nie jest oceniana w Cambridge.

Za każdą część można uzyskać po tyle samo punktów. Punkty do zdobycia z każdej części przelicza się na 40 pkt., czyli maksymalnie można uzyskać 200 pkt.

Na podstawie testu wydawane są oceny pozytywne A, B i C, oraz oceny negatywne D i E. Aby zdać egzamin na ocenę C, kandydat musi zdobyć co najmniej 60% wszystkich punktów.

W Polsce do niedawna osoba, która uzyskała certyfikat CAE oraz legitymuje się dyplomem ukończenia studiów magisterskich, wyższych zawodowych na dowolnym kierunku, a ponadto posiada przygotowanie pedagogiczne, lub legitymuje się dyplomem ukończenia zakładu kształcenia nauczycieli może zostać zatrudniona na stanowisku nauczyciela języka angielskiego w polskich szkołach.

Kurs przygotowujący do egzaminu TOEIC

Czym jest TOEIC?

TOEIC (TEST OF ENGLISH FOR INTERNATIONAL COMMUNICATIONTM) Listening and Reading to obecnie najczęściej zdawany egzamin z języka angielskiego w środowisku pracy. To najważniejszy certyfikat językowy, który:

• został stworzony na życzenie firm i pracodawców i odpowiada na ich potrzeby weryfikacji i certyfikacji zaawansowania z języka angielskiego
  • każdego roku zdaje ponad 5 000 000 kandydatów
  • jest uznawany przez ponad 10 000 globalnych firm i korporacji
  • skupia się na praktycznej stronie znajomości języka
  • można zdać w dowolnym momencie w sesjach zamkniętych (na żądanie) lub sesjach otwartych w ośrodkach ETS w całej Polsce
  • pozwala na otrzymanie wyników nawet już w 24 godziny od egzaminu, maksymalnie w 10 dni roboczych
  • jest ekwiwalentem zaliczenia egzaminu z lektoratu na wielu polskich i zagranicznych uczelniach
  • jest uznawany przez Służbę Cywilną w Polsce, wymagany wynik to 700 punktów
  • zawsze się zdaje - kandydat otrzymuje wynik w postaci punktów na skali 10-990
  • daje kandydatowi szczegółowy Raport Wyników z interpretacją wyniku punktowego
  • daje kandydatowi Certyfikat, który jest cennym dodatkiem do CV
  • jest narzędziem audytu językowego stosowanym przez wiodących pracodawców

(źródło i więcej informacji.)

Kursy przygotowawcze do egzaminów TOEFL oraz IELTS

Osoby, które chcą studiować za granicą gdzie językiem wykładowym jest język angielski muszą legitymować się certyfikatem , który będzie dowodem wysokich kompetencji językowych umożliwiających sprawną komunikację oraz naukę. Są to wymogi prawie wszystkich uczelni wyższych, dla których standaryzacja i delegacja egzaminów językowych okazała się być bardzo wygodna. Ta sytuacja stwarza jednak dwa problemy. Po pierwsze, musimy wiedzieć jaki egzamin w naszym przypadku będzie najbardziej użyteczny. Po drugie, musimy dobrze poznać specyfikę wybranego egzaminu by wypaść jak najlepiej.

Szkoła Języków Obcych ściśle współpracując z wysoce wyspecjalizowaną i doświadczoną kadrą Akademii WSB jest w stanie zaoferować Państwu profesjonalne kursy przygotowujące do egzaminów TOEFL oraz IELTS.

Oprócz przygotowania pomagamy podjąć właściwą decyzję przy wyborze egzaminu!

Masz pytania dotyczące różnic między TOEFL a IELTS?

(źródło oraz więcej informacji.)

Szkoła Języków Obcych przygotowuje również do egzaminów typowo biznesowych - LCCI oraz BEC.

Masz więcej pytań? Napisz e-mail! :)

Biuro:

Akademia WSB