O Festiwalu Nauki w Cieszynie

Festiwal Nauki w Cieszynie

Festiwal Nauki jest cykliczną inicjatywą organizowaną przez Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Patronat

Honorowy Patronat nad Festiwalem Nauki objęły prestiżowe instytucje, takie jak:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju,

Polska Akademia Nauk,
Polska Akademia Umiejętności,

Centrum Nauki Kopernik
Marszałek Województwa Śląskiego

Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza.

Celem Festiwalu jest przybliżenie społeczeństwu tematyki prowadzonych badań naukowych, zapoznanie z najnowszymi osiągnięciami i odkryciami oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie. Zajęcia kierowane są do różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Wydarzeniu towarzyszyć będą także przedstawienia teatralne, wystawy, koncerty oraz pokazy filmowe. Udział we wszystkich spotkaniach festiwalowych jest bezpłatny.

Festiwal Nauki jest cykliczną inicjatywą organizowaną przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W ramach XIV edycji Festiwalu Nauki wykłady warsztaty, debaty, pokazy naukowe i webinaria odbywają się równolegle w 6 miastach: Dąbrowie Górniczej, Olkuszu, Krakowie, Częstochowie, Cieszynie oraz w Żywcu.

Organizatorami XIV Festiwalu Nauki są Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza. Wśród instytucji wspierających wydarzenie znalazły się m.in.

• Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej,
  • Pałac Kultury Zagłębia,
  • Muzeum Miejskie Sztygarka,
  • Szkolne Obserwatorium Astronomiczne w Dąbrowie Górniczej,
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej,
  • firma Bricks4Kidz Zagłębie,
  • Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej,
  • Zespół Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka.

Honorowy Patronat nad Festiwalem Nauki objęły prestiżowe instytucje, takie jak:

• Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
  • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju,
  • Polska Akademia Nauk,
  • Polska Akademia Umiejętności,
  • Centrum Nauki Kopernik
  • Marszałek Województwa Śląskiego
  • Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza.