Słowo od organizatorów poprzedniej edycji

Ekstremalne zjawiska pogodowe, skuteczne negocjacje, horror jako źródło wiedzy o kulturze, gęba  bez retuszu czyli społeczeństwo w obiektywie to tylko niektóre z tematów wykładów, jakie Wyższa Szkoła Biznesu w Cieszynie oraz Urząd Miejski w Cieszynie organizuje w ramach IV Festiwalu Nauki, który stał się już w Cieszynie cyklicznym przedsięwzięciem popularno-naukowym.

Ideą Festiwalu Nauki jest szeroko pojęta promocja i upowszechnienie wśród mieszkańców Cieszyna oraz całego powiatu najważniejszych osiągnięć naukowych. Celem przedsięwzięcia jest prezentacja instytucji naukowych, badawczych, kulturalnych oraz promocja ich dorobku. W sposób przystępny i zrozumiały, jednocześnie ciekawy i niejednokrotnie spektakularny chcemy przekazać wiedzę na temat praktycznego wykorzystania osiągnięć nauki. Dzięki prelekcjom i warsztatom pragniemy uzmysłowić uczestnikom Festiwalu istotność kształcenia i ciągłego doskonalenia.
Wierzę, iż IV edycja Festiwalu, podobnie jak poprzednie, spotka się z Państwa zainteresowaniem. Serdecznie zapraszam w imieniu Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie oraz wszystkich wykładowców, patronów i partnerów do udziału w IV Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 14-18 marca 2012.

Joanna Stuglik

Dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie

Od 14 do 18 marca 2012r. w Cieszynie odbędzie się IV Festiwal Nauki realizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu w Cieszynie we współpracy z Urzędem Miejskim w Cieszynie. Poprzednie edycje tego projektu pokazały, że współczesna nauka cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta oraz całego Podbeskidzia.
W tegorocznej edycji dla wszystkich gości i uczestników przygotowana została bogata oferta wykładów i warsztatów, a także koncertów i wystaw, będących znakomitą okazją do promocji wielkiej spuścizny naukowej i kulturalnej Śląska Cieszyńskiego. We współorganizację tej cennej inicjatywy włączyły się m. in. Dom Narodowy, Zamek Cieszyn, Państwowa Szkoła Muzyczna w Cieszynie, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej, a także szkoły oraz liczne instytucje społeczne.
Wierzę, że czwarta edycja Festiwalu Nauki w Cieszynie, podobnie jak w latach minionych, będzie doskonałą okazją do poznania wielu ciekawostek i osiągnięć ze świata nauki. Zachęcam wszystkich do udziału w tej cennej inicjatywie!

Mieczysław Szczurek
Burmistrz Miasta Cieszyn