Patronat honorowy

Cieszę się, że już po raz szósty z inicjatywy Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędzie się w Festiwal Nauki. Wydarzenie to jest okazją do spotkania w Cieszynie wybitnych naukowców z całej Polski, którzy w bardzo ciekawy sposób dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Po raz kolejny uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu cieszyńskiego, studenci oraz wszyscy mieszkańcy naszego regionu, którzy zechcą poszerzyć swoje horyzonty, będą mogli wysłuchać wykładów, uczestniczyć w warsztatach i dyskusjach, a także będą mogli oglądać wystawy i spotkać się z autorami prac.

Jestem przekonany, że bogaty program tegorocznego Festiwalu Nauki pozwoli uczestnikom odkryć dla siebie wiele nowych, ciekawych tematów.

Życzę organizatorom tego wydarzenia oraz wszystkim, którzy od 26 do 28 marca odwiedzą Wydział Zamiejscowy w Cieszynie dobrze spędzonego czasu, którego efekty wszystkim nam będą służyć.

Jerzy Nogowczyk

Starosta Cieszyński

Od 26 do 28 marca w Cieszynie odbędzie się VI Festiwal Nauki realizowany przez Wydział Zamiejscowy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Urzędem Miejskim w Cieszynie. Festiwal Nauki to pewnego rodzaju „pigułka edukacyjna”, dzięki której w krótkim czasie można wysłuchać ciekawych wykładów, uczestniczyć w dyskusjach z cenionymi naukowcami oraz brać udział w warsztatach. Do udziału w przedsięwzięciu w charakterze prelegentów zapraszani są wykładowcy, dziennikarze oraz pasjonaci nauki z całego kraju.

W ramach VI już Festiwalu Nauki w Cieszynie zapraszam Państwa do udziału w interesujących wykładach. Uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki pracy reportera, dowiedzą się jak działają inkubatory przedsiębiorczości i jak pomysł na biznes zamienić we własny biznes, poznają prawdziwą pasjonatkę hotelarstwa, a na koniec sprawdzą swoje umiejętności na boisku siatkarskim. Poprzednie edycje Festiwalu pokazały, że współczesna nauka cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta oraz całego regionu.

Wierzę, że szósta edycja Festiwalu Nauki w Cieszynie, podobnie jak w latach minionych, będzie doskonalą okazją do poznania wielu ciekawostek i osiągnięć ze świata nauki. Zachęcam wszystkich do udziału w tej cennej inicjatywie!

Mieczysław Szczurek
Burmistrz Miasta Cieszyna