Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Studia I stopnia inżynierskie

Artykuły

Sieci komputerowe i bazy danych

Sieci komputerowe i bazy danych studia wsb

Specjalność studiów inżynierskich Sieci komputerowe i bazy danych przeznaczona jest dla osób, chcących pracować na stanowiskach związanych z projektowaniem i administracją systemów komputerowych, ściśle związanych z wykorzystaniem sieci komputerowych oraz baz danych. Specjalne, certyfikowane zajęcia na specjalności pogłębiają wiedzę z zakresu sieci komputerowych - w tym zakresie oprócz uzyskania certyfikatów ukończenia odpowiednich kursów Cisco możliwe będzie zdobycie międzynarodowego certyfikatu CCENT (Cisco Certified Entry Network Technician). Dodatkowo, studenci specjalności podejmować będą prace nad aplikacjami internetowymi, wspomaganymi przez bazy danych, włącznie z zagadnieniami bezpieczeństwa systemów sieciowych.

czytaj więcej o Sieci komputerowe i bazy danych

Oprogramowanie systemów

Oprogramowanie systemów studia wsb

Zakres merytoryczny kształcenia na specjalności Oprogramowanie systemów na kierunku  obejmuje aspekty naukowo - techniczne m.in. obsługi profesjonalnych systemów operacyjnych (np. UNIX), bazodanowych (np. Oracle), systemów gromadzenia danych i zarządzania informacją.

czytaj więcej o Oprogramowanie systemów

Grafika komputerowa

Grafika komputerowa studia wsb

Na specjalności studiów inżynierskich Grafika komputerowa oprócz treści typowych dla kierunku Informatyka kładzie się szczególny nacisk na przedmioty związane z zagadnieniami graficznymi i multimedialnymi w informatyce - od obróbki obrazów rastrowych, metod tworzenia animacji i grafiki wektorowej, poprzez projektowanie stron internetowych do projektowania wspomaganego komputerowo, przy użyciu narzędzi takich jak Adobe Photoshop CS4, Corel Draw X4, Macromedia Dreamweaver czy Macromedia Flash.Specjalność przygotowuje absolwentów do kariery w kreatywnej działalności związanej z tworzeniem i obróbką informacji multimedialnej przy użyciu nowoczesnych technik informatycznych.

czytaj więcej o Grafika komputerowa

Inżynier systemów przetwarzania danych

Inżynier systemów przetwarzanie danych studia WSB

Zakres merytoryczny kształcenia na specjalności Inżynier systemów przetwarzania danych na kierunku Informatyka obejmuje aspekty naukowo - techniczne m.in. obsługi profesjonalnych systemów operacyjnych (np. UNIX), bazodanowych (np. Oracle), systemów gromadzenia danych i zarządzania informacją. Szczególny nacisk położony jest na zagadnienia techniczne związane z budową profesjonalnych centrów przetwarzania danych.

czytaj więcej o Inżynier systemów przetwarzania danych

Projektowanie i zarządzanie serwisami internetowymi

Projektowanie i zarządzanie serwisami internetowymiGłównym celem specjalności jest zapoznanie studentów z nowoczesnymi narzędziami i zasadami kreowania stron www oraz zaznajomienie z kluczowymi elementami zarządzania systemami internetowymi. Ważną częścią realizacji specjalności jest przedstawienie praktycznych aspektów tworzenia i administrowania serwisem internetowym przy wykorzystaniem systemów zarządzania treścią. Ponadto program specjalności obejmuje zagadnienia z zakresu zarządzania i promocji serwisami www (począwszy od witryn firmowych poprzez sklepy internetowe a skończywszy na portalach korporacyjnych i informacyjnych).

czytaj więcej o Projektowanie i zarządzanie serwisami internetowymi

Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilneAplikacje mobilne są coraz szerzej stosowane w różnych aspektach życia i są nieodłącznym elementem urządzeń mobilnych (tj. telefon, tablet, smartfon, iPhone, iPad). Aplikacje są wykorzystywane m.in. do komunikacji ze znajomymi i Internetem, realizacji zaawansowanych operacji finansowych, dostarczania informacji i rozrywki oraz dokonywania zakupów. Obecnie, najwięcej aplikacji powstaje na urządzenia z systemem iOS (aplikacje na iPhone oraz iPad’a) firmy Apple oraz z systemem Android firmy Google.

Dla tych platform istnieje ogromny rynek tysięcy różnego rodzaju aplikacji i gier mobilnych. O ogromnym potencjale marketingowym, rozrywkowym i biznesowym, jaki tkwi w aplikacjach mobilnych świadczy fakt, że ok. miliarda użytkowników na całym świecie korzysta z systemów iOS i Android.

 

czytaj więcej o Aplikacje mobilne 

Nasi partnerzy