Działalność naukowa

W dniu 28 września 2018 r. w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Trening funkcjonalny w fizjoterapii i sporcie” zorganizowana przez Katedrę Fizjoterapii Wydziału Nauk Stosowanych AWSB.
           Patronat Honorowy nad konferencją objęli Prezydenci Miast Dąbrowy Górniczej oraz Sosnowca, Patronat Naukowy - Krajowa Izba Fizjoterapeutów  i Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska, a Patronat Medialny Telewizja TVS i Radio Silesia oraz Telewizja TVP Katowice.

W konferencji uczestniczyło 50 osób. W sesji plenarnej wygłoszonych zostało 5 wykładów. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele uczelni wyższych tj.  Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Częstochowie oraz ośrodków terapeutycznych tj. Galen Rehabilitacja w Bieruniu oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

Podczas konferencji zaprezentowano 15 prac tematycznie związanych z różnymi aspektami treningu funkcjonalnego (p. streszczenia). Wśród prelegentów byli  zarówno  pracownicy Akademii WSB, osoby współpracujące z nią, jak i przedstawiciele  Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i Katowicach oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W ramach konferencji odbyły się również warsztaty praktyczne nt: Aktywność fizyczna siłą napędową pamięci i procesu uczenia się - analiza przypadku” prowadzone przez dr Ewę Bujak (firma Moovie Polska) reprezentującą Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie.