O konkursie

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej to wiodący ośrodek akademicki z 20-letnią historią. Uczelnia specjalizuje się w kształceniu menedżerów oraz inżynierów-specjalistów z zakresu logistyki, spedycji, handlu międzynarodowego. Wykorzystując potencjał naukowy i infrastrukturalny WSB (wysokiej klasy naukowcy, specjaliści - praktycy oraz doskonale wyposażona baza laboratoryjna Uczelni) zrodził się pomysł animowania konkursu, którego nadrzędnym celem jest promocja kształcenia wykwalifikowanych kadr sektora logistycznego.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej jest przedsięwzięciem skierowanym do uczniów szkół średnich oraz policealnych z terenu naszego kraju, którzy kształcą się w specjalnościach: technik logistyk i technik spedytor.

VI edycja Konkursu odbędzie się 2 marca 2016 r. o godz. 11.00 w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie szkół średnich, którzy zgłoszą swój udział w Konkursie, będą mieli możliwość weryfikacji swojej wiedzy oraz umiejętności. Wśród atrakcyjnych nagród znajdują się, m.in. "Złoty Indeks", uprawniający do bezpłatnych studiów w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz staże i szkolenia w renomowanych firmach logistycznych.

W ramach konkursu uczestnicy rozwiązują 60-minutowy test jednokrotnego wyboru, składający się 25 pytań zamkniętych i 5 otwartych. Prace konkursowe będą oceniane przez Komitet Organizacyjny Konkursu (za nieprawidłowe odpowiedzi przewidziano punkty ujemne). Maksymalna liczba uczestników z jednej szkoły średniej to maksymalnie 6 uczniów.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W pomoc organizacyjną włączył się Zespół Szkół nr 1 w Czeladzi.