Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Aktualności

Artykuły

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach partnerem Akademii WSB

Podpisanie umowy o współpracy z CKZiU Mysłowice

Porozumienie o współpracy podpisali prof. nadzw. dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych Akademii WSB oraz Wicedyrektor CKZiU w Mysłowicach mgr Tomasz Jeziorowski.

czytaj więcej o Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach partnerem Akademii WSB

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB zakończyli rok akademicki

Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB zakończyli rok akademicki 2017/2018. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 12 czerwca w Audytorium Maximum Akademii WSB, wręczono dyplomy oraz wyróżniono osoby najbardziej zaangażowane w działania na rzecz aktywizacji seniorów. 

czytaj więcej o Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB zakończyli rok akademicki

Akademia WSB - 6. miejsce w Polsce w rankingu Perspektyw 2018 (studia wyższe i programy MBA)

W najnowszym rankingu szkół wyższych – Perspektywy 2018 - Akademia WSB znalazla się na 6. miejscu w Polsce. Podobnie jak w ubiegłym roku, Akademia WSB jest jedyną uczelnią niepubliczną spoza Warszawy, która zajęła tak wysoką pozycję w rankingu. W czołówce rankingu znalazły się m.in. studia inżynierskie na kierunkach Transport i Informatykastudia magisterskie na kierunku Fizjoterapia, a także studia MBA


czytaj więcej o Akademia WSB - 6. miejsce w Polsce w rankingu Perspektyw 2018 (studia wyższe i programy MBA)

Dr Marcin Lis ponownie wiceprezesem Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan

Nowy zarząd Śląskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Podczas walnego zebrania członków Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan na kolejną kadencję Wiceprezesem Zarządu wybrany został dr Marcin Lis - Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem.

czytaj więcej o Dr Marcin Lis ponownie wiceprezesem Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan

Rektor Akademii WSB uhonorowana Złotą Odznaką Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach

Złota odznaka RIG w Katowicach dla JM Rektor Akademii WSB

JM Rektor Akademii WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz Złotą Odznakę Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach otrzymała z rąk Tomasza Zjawionego, nowo wybranego prezesa RIG-u w Katowicach w uznaniu za wsparcie rozwoju Izby, zaangażowanie we współpracę oraz promocję idei samorządu gospodarczego.

czytaj więcej o Rektor Akademii WSB uhonorowana Złotą Odznaką Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach

Studencie, pomóż nam w rozwoju, oceń Akademię WSB!

Centrum Jakości i Innowacji zachęca studentów semestrów od drugiego do siódmego studiów I stopnia oraz od drugiego do czwartego studiów II stopnia do udziału w badaniu poziomu satysfakcji ze studiowania w Akademii WSB. Wypełniając krótką ankietę studenci mają szansę realnie uczestniczyć w budowaniu jakości kształcenia naszej Uczelni. Jesteśmy ciekawi z czego studenci są zadowoleni, a co powinniśmy rozwijać i doskonalić. 

czytaj więcej o Studencie, pomóż nam w rozwoju, oceń Akademię WSB!

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach partnerem Akademii WSB

Podpisanie umowy o współpracy z ZDZ Katowice

Do grona partnerów Akademii WSB dołączył Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Porozumienie o współpracy podpisali JM Rektor prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz Prezes Zarządu Zakładu Doskonalenia w Katowicach Jacek Kwiatkowski.

czytaj więcej o Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach partnerem Akademii WSB

Prof. dr hab. Wiesław Banyś odebrał doktorat honoris causa Akademii WSB

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Akademii WSB prof. Wiesławowi Banysiowi

28 maja 2018 r. tytuł doktora honoris causa Akademii WSB odebrał prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, profesor nauk humanistycznych, filolog, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w latach 2008-2016, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich w latach 2012-2016, członek zarządu European University Association, wiceprzewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prezes zarządu Stowarzyszenia Pro-Silesia Biznes-Nauka-Samorząd, od wielu lat jest zaangażowany w prace na rzecz rozwoju nauki i szkolnictwa wyższego, zarówno w Polsce, jak i w Europie, osoba reprezentująca najlepsze europejskie tradycje uniwersyteckie.

czytaj więcej o Prof. dr hab. Wiesław Banyś odebrał doktorat honoris causa Akademii WSB

100-lecie powstania Azerbejdżańskiej Republiki Demokratycznej

Obchodzony w 2018 roku Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zbiega się ze 100-leciem powstania Azerbejdżańskiej Republiki Demokratycznej. Akademia WSB wraz z Ambasadą Republiki Azerbejdżanu w Polsce upamiętniły wspólnie te ważne rocznice w trakcie zorganizowanych w Akademii WSB obchodów.

czytaj więcej o 100-lecie powstania Azerbejdżańskiej Republiki Demokratycznej

Studenci Akademii WSB w ścisłej czołówce ogólnopolskiego konkursu "Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie"

22. edycja konkursu organizowanego przez "Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości" odbyła się w Łodzi. Studenci Akademii WSB zajęli znakomite trzecie miejsce.

czytaj więcej o Studenci Akademii WSB w ścisłej czołówce ogólnopolskiego konkursu "Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie"

Akademia WSB partnerem konferencji "Do sukcesu! Akademia HR"

Konferencja

Akademia WSB była partnerem konferencji "Do sukcesu! Akademia HR" organizowanej przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Moderatorem paneli dyskusyjnych podczas wydarzenia był dr Marcin Lis, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB.

czytaj więcej o Akademia WSB partnerem konferencji "Do sukcesu! Akademia HR"

Fundusz Górnośląski SA partnerem Akademii WSB

Fundusz Górnośląski SA partnerem Akademii WSB

Do grona partnerów Akademii WSB dołączył Fundusz Górnośląski SA, oferujący m.in. wsparcie przedsiębiorczości lokalnej, w tym absolwentów szkół wyższych rozpoczynających działalność gospodarczą.

czytaj więcej o Fundusz Górnośląski SA partnerem Akademii WSB

Akademia WSB członkiem The European Network on Cultural Management and Policy w Brukseli

Dr Łukasz Wróblewski - Przedstawiciel Akademii WSB przy ENCATC w Brukseli

W dniu 22 maja 2018 Akademia WSB została pełnoprawnym członkiem The European Network on Cultural Management and Policy z siedzibą w Brukseli (ENCATC). Działalność naukowo-badawcza oraz dydaktyczna Akademii WSB związana z problematyką zarządzania w kulturze spotkała się z uznaniem Członków Zarządu ENCATC.

czytaj więcej o Akademia WSB członkiem The European Network on Cultural Management and Policy w Brukseli

Dr Paulina Polko ekspertem Akademii WSB w rozmowach z "Rzeczpospolitą" i "Polska The Times"

Dr Paulina Polko, Kierownik Katedry Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Akademii WSB, udzieliła wywiadu dziennikowi "Rzeczpospolita". Jako ekspert wypowiadała się także dla dziennika "Polska The Times".

czytaj więcej o Dr Paulina Polko ekspertem Akademii WSB w rozmowach z "Rzeczpospolitą" i "Polska The Times"

Bezpieczeństwo Polski w drugiej dekadzie XXI wieku - za nami II Międzynarodowa Konferencja Naukowa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Konferencja „100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Bezpieczeństwo Polski w drugiej dekadzie XXI wieku. Szanse, wyzwania, ryzyka i zagrożenia”

Wymiana wiedzy, doświadczeń oraz sposobu postrzegania bezpieczeństwa Polski w aktualnej sytuacji geopolitycznej – to główne cele II Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Bezpieczeństwo Polski w drugiej dekadzie XXI wieku. Szanse, wyzwania, ryzyka i zagrożenia”, która odbyła się w Akademii WSB w dniach 17-18 maja 2018 r.

czytaj więcej o Bezpieczeństwo Polski w drugiej dekadzie XXI wieku - za nami II Międzynarodowa Konferencja Naukowa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości 

Nasi partnerzy