Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Aktualności

Artykuły

Kobiety w biznesie: liczą się kompetencje, miks odwagi i kreatywności

Katarzyna Szczepańska-Woszczyna (od lewej), Katarzyna Borkowska i Aneta Muskała, prelegentki panelu „Kobiety w biznesie” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach fot. Marzena Bugała-Azarko

Kobiety robiące karierę w biznesie muszą zmagać się z wieloma stereotypami przypisanymi do płci. Da się temu zaradzić - twierdzą same zainteresowane, w tym prof. nadzw. dr hab. Katarzyna Szczepańska-WoszczynaProrektor ds. Kształcenia i Współpracy z Zagranicą, Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych Akademii WSB, na łamach Strefy Biznesu.

 

czytaj więcej o Kobiety w biznesie: liczą się kompetencje, miks odwagi i kreatywności

Spektakl na niebie zakończony

Noc na Pogorii III z 12 na 13 sierpnia była wyjątkowa, rozświetlona spadającymi gwiazdami. Obserwatorzy, którzy spędzili ten czas z nami, na długo zapamiętają cudowny widok. I będą czekać na spełnienie życzeń.

czytaj więcej o Spektakl na niebie zakończony

Akademia WSB - także dla Seniorów

UTW Akademii WSB

Wykłady popularnonaukowe, warsztaty, laboratoria, wieczory teatralne, koncerty, konkursy fotograficzne, a także ogólnopolskie olimpiady i zawody sportowe czy wycieczki krajoznawcze i rajdy górskie - to jedynie mały wycinek z ponad 300 inicjatyw, w których udział wezmą seniorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB w nowym roku akademickim 2018/2019. Rekrutacja trwa.

czytaj więcej o Akademia WSB - także dla Seniorów

Akademia WSB Partnerem programu "Karta Młodego Przedsiębiorcy w Dąbrowie Górniczej"

Akademia WSB Partnerem programu Karta Młodego Przedsiębiorcy

Akademia WSB została Partnerem programu „Karta Młodego Przedsiębiorcy w Dąbrowie Górniczej”. Podczas uroczystości 31 lipca 2018 r. certyfikat partnerski dla Akademii WSB z rąk Prezydenta Miasta Zbigniewa Podrazy w imieniu JM Rektor prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz odebrała Małgorzata Małecka - Tomala, Koordynator Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Akademii WSB.

czytaj więcej o Akademia WSB Partnerem programu "Karta Młodego Przedsiębiorcy w Dąbrowie Górniczej"

Nasi absolwenci krok przed innymi

Mamy kolejny powód do dumy. Absolwenci Akademii WSB otrzymują największe miesięczne wynagrodzenie po uzyskaniu dyplomu w porównaniu do absolwentów innych śląskich uczelni oraz najszybciej podejmują pracę. To potwierdza, że warto wybrać praktyczny model kształcenia, który oferuje Akademia WSB.

czytaj więcej o Nasi absolwenci krok przed innymi

Ekspert Akademii WSB na łamach Spidersweb.pl: robot zastąpi człowieka

Niektóre zawody za chwilę znikną. Kto może czuć się zagrożony? Czy sztuczna inteligencja zastąpi agentów nieruchomości, prawników, a nawet lekarzy?

czytaj więcej o Ekspert Akademii WSB na łamach Spidersweb.pl: robot zastąpi człowieka

Święto Akademii WSB - kolejne wyróżnienia dla pracowników Akademii WSB

Wyróżnienia Rektora dla pracowników Akademii WSB

JM Rektor Akademii WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz podczas drugiej części Święta Uczelni wręczyła kolejnym wykładowcom i pracownikom Akademii WSB wyróżnienia i nagrody.

czytaj więcej o Święto Akademii WSB - kolejne wyróżnienia dla pracowników Akademii WSB

Dr Jarosław Gowin w Akademii WSB

Jarosław Gowin w Akademii WSB

Wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dr Jarosław Gowin podczas debaty w Akademii WSB opowiadał o założeniach "Konstytucji dla Nauki - Ustawy 2.0".

czytaj więcej o Dr Jarosław Gowin w Akademii WSB

Absolwenci studiów podyplomowych Akademii WSB odebrali dyplomy oraz wyróżnienia

Podczas Gali Akademickiej absolwenci studiów podyplomowych w Akademii WSB z rąk władz Uczelni, promotorów oraz partnerów kierunków odebrali świadectwa ukończenia studiów, wyróżnienia oraz nagrody.

czytaj więcej o Absolwenci studiów podyplomowych Akademii WSB odebrali dyplomy oraz wyróżnienia

Święto Akademii WSB

Święto Akademii WSB 2018

Tradycyjnie już pod koniec roku akademickiego odbywa się Święto Akademii WSB. W ramach uroczystości wręczane są nagrody i wyróżnienia dla wykładowców, pracowników oraz studentów Uczelni. Tegoroczne święto uświetnił także muzyczny występ Jacka Kawalca.

czytaj więcej o Święto Akademii WSB

Centrum Nauki Kopernik w Akademii WSB

Naukobus w Akademii WSB

Naukobus, czyli mobilne laboratorium naukowe z Centrum Nauki Kopernik, po raz kolejny odwiedził Akademię WSB. Niezwykłe pomoce dydaktyczne, które można dotykać, testować i sprawdzać w działaniu przyciągnęło nie tylko najmłodszych naukowców, ale także dorosłych i seniorów. 

czytaj więcej o Centrum Nauki Kopernik w Akademii WSB

Zainaugurowaliśmy Letnią Akademię Seniora w Akademii WSB

Inauguracja Letniej Akademi Seniora 2018 w Akademii WSB

28 czerwca 2018 r. Akademia WSB gościła blisko 200 studentów z dziewięciu Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które współorganizuje. Okazją do spotkania była inauguracja Letniej Akademii Seniora oraz półmetek projektu "Jak nie My, to kto?". Gościem uroczystości była Pani Renata Janik - doradca wicepremiera oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

czytaj więcej o Zainaugurowaliśmy Letnią Akademię Seniora w Akademii WSB

Dr Mateusz Grzesiak z Akademii WSB z nagrodą Science for Business

Dr Mateusz Grzesiak, adiunkt w Katedrze Zarządzania Akademii WSB, psycholog i międzynarodowy trener, odebrał nagrodę Science for Business miesięcznika Manager za praktyczne i efektywne łączenie nauki z biznesem.

czytaj więcej o Dr Mateusz Grzesiak z Akademii WSB z nagrodą Science for Business

Akademia WSB na obchodach 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego

W tym roku Uniwersytet Śląski obchodzi 50-lecie istnienia, działalności naukowej i dydaktycznej, a także pracy na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego. W obchodach biorą też udział przedstawiciele Akademii WSB.

czytaj więcej o Akademia WSB na obchodach 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego

NAUKOBUS - Wystawa z Centrum Nauki Kopernik w Akademii WSB

Czy wiesz, że mózg składa się ze 100 miliardów komórek nerwowych, prędkość sygnału nerwowego może wynieść nawet 400 km/h, a każdego dnia nasze serce przepompowuje 9 tys. litrów krwi? Te i wiele innych ciekawostek dotyczących ludzkiego organizmu poznają uczestnicy Naukobusa, mobilnej wystawy z Centrum Nauki Kopernik, który w dniach 28-29 czerwca 2018 r, gościł będzie w Akademii WSB. 

czytaj więcej o NAUKOBUS - Wystawa z Centrum Nauki Kopernik w Akademii WSB 

Nasi partnerzy