Historia WSB

Historia WSB

Kategoria: Historia WSB

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej powstała w 1995 r., uzyskując wówczas uprawnienia do prowadzenia studiów licencjackich na kierunku zarządzanie i marketing. Funkcję Rektora WSB objął prof. dr hab. Henryk Walica, który rozpoczął starania o zintegrowanie przedstawicieli świata nauki oraz praktyki gospodarczej wokół Uczelni. Pozwoliło to na zapewnienie wysokich standardów kształcenia i kompleksowego przygotowywania studentów do wejścia na rynek pracy. Jakość usług edukacyjnych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej została doceniona m.in. w 2001 r., kiedy to Uczelnia uzyskała uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich na kierunku zarządzanie i marketing. Potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia były pozytywne oceny Państwowej Komisji Akredytacyjnej na pozostałych kierunkach. Gmach WSB także uległ pozytywnej przemianie. W 2003 r. wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowego, nowoczesnego gmachu Uczelni a w 2004 r. nowy budynek WSB otrzymał nagrodę w konkursie „Budynek roku 2004".

czytaj więcej o Historia WSB