Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności

Artykuły

Nabór do Grupy Szybkiego Reagowania (GSR) 2017/2018

UWAGA!

 

Ogłaszamy nabór do Grupy Szybkiego Reagowania na rok akademicki 2017/2018! Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza do dnia 23.10.2017 r. 


Formularz! - Dla studentów WSB!
Formularz! - Dla uczniów szkół średnich!  

czytaj więcej o Nabór do Grupy Szybkiego Reagowania (GSR) 2017/2018

WSB na Śląskim Festynie Służb Mundurowych!

W dniu 9 września 2017 roku Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczyło w Śląskim Festynie Służb Mundurowych na terenie Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie.

czytaj więcej o WSB na Śląskim Festynie Służb Mundurowych!

Obchody Święta Wojska Polskiego w Katowicach

W dniu 11 sierpnia 2017 r. pod pomnikiem Żołnierza Wojska Polskiego w Katowicach odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego.

czytaj więcej o Obchody Święta Wojska Polskiego w Katowicach

Dzielnicowy - policjant pierwszego kontaktu. Konferencja w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Zwiększenie liczby dzielnicowych, zaangażowanie policjantów pracujących „w terenie”, bliżej lokalnej społeczności, a nawet wykorzystanie nowoczesnych narzędzi (w tym mediów społecznościowych) ma bezpośredni wpływ na wzrost poziomu bezpieczeństwa obywateli. To wnioski z Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Rola dzielnicowego w zapewnieniu bezpieczeństwa lokalnego".

czytaj więcej o Dzielnicowy - policjant pierwszego kontaktu. Konferencja w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wyróżniona przez Wojskową Komendę Uzupełnień

W piątek 19 sierpnia 2016 roku na Placu Wolności w Dąbrowie Górniczej odbyły się oficjalne obchody Święta Wojska Polskiego w Dąbrowie Górniczej. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w Bazylice Matki Boskiej Anielskiej z wojskową asystą honorową, w której uczestniczył poczet sztandarowy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wyróżniona przez Wojskową Komendę Uzupełnień

Szkoła Policji w Katowicach partnerem WSB

Wymiana doświadczeń w zakresie bezpieczeństa publicznego oraz kształcenia wykwalifikowanych kadr na potrzeby służb mundurowych to główne obszary współpracy wynikające z podpisanego 20 lipca 2016 r. porozumienia pomiędzy Szkołą Policji w Katowicach oraz Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Szkoła Policji w Katowicach partnerem WSB

Ogólnopolskie Dni NATO

W dniach 8-9 lipca br. w katowickiej Strefie Kultury odbyły się Ogólnopolskie Dni NATO - Katowice razem z NATO. Wydarzenie towarzyszyło szczytowi Sojuszu Północnoatlantyckiego, który odbywał się w Warszawie. Organizatorem inicjatywy był płk mgr inż. Krzysztof Radwan, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach.

czytaj więcej o Ogólnopolskie Dni NATO

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach z wizytą w WSB

Współpraca badawcza, wsparcie studentów kierunku Bezpieczeństwo narodowe oraz wykładowców Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w zakresie realizacji projektów naukowych, prac licencjackich, magisterskich, doktorskich oraz wspólne działania promujące ideę szeroko pojmowanego bezpieczeństwa ludzi, instytucji i kraju były tematem spotkania: insp. mgra Krzysztofa Justyńskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz insp. dra Rafała Kochańczyka, Komendanta Szkoły Policji w Katowicach z władzami Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach z wizytą w WSB

Studencka Konferencja Naukowa „Ludzie i instytucje wobec zagrożeń współczesnego świata”

Zagrożenia cyberprzestrzeni, terroryzm oraz mechanizmy rekrutacji do ISIS, zarządzanie bezpieczeństwem imprez masowych, jak również bezpieczeństwo ekologiczne w Polsce oraz możliwości, jakie daje nam stosowanie energii odnawialnej w gospodarstwach domowych to tylko niektóre zagadnienia III Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej „Ludzie i instytucje wobec zagrożeń współczesnego świata”.

czytaj więcej o Studencka Konferencja Naukowa „Ludzie i instytucje wobec zagrożeń współczesnego świata”

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Znaczenie Opieki Duszpasterskiej w Pracy Penitencjarnej Współczesne Wyzwania"

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Michał Wójcik,  Jego Ekscelencja ks. bp Grzegorz Kaszak, Biskup Diecezjalny Diecezji Sosnowieckiej,  Posłowie na Sejm RP: Ewa Malik oraz Waldemar Andzel są gośćmi i współorganizatorami I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Znaczenie Opieki Duszpasterskiej w Pracy Penitencjarnej Współczesne Wyzwania", która odbywa się w dniach 2-3 czerwca 2016 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Zakładzie Karnym w Wojkowicach.

czytaj więcej o I Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Znaczenie Opieki Duszpasterskiej w Pracy Penitencjarnej Współczesne Wyzwania"

Strona: Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 | Strona 5 | Strona 6 |